Jump to content

[TR] Turk kullanicilari!

Al. Antonio Conte
 Share

217 posts in this topic

Recommended Posts

o hatayı verdiğinde F8 e bas, büyük olasılıkla darwin booteditor yalnış yere kurulmuştur.. orda macosx diskini seç.. başlaması lazım....

F8 e basıp disk i seçmem gereken yere geçmiyo hemen o hatayı veriyo yani hiç bi şekilde müdahele edemiyorum,başka bir dvd kurmayı denedim ondada gri elma geliyo ancak masa üstü açılmıyor :s kurmam gerekiyor çok lazım yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler..

Mac OSX - Asus P5B ve Jmicron Sorunu

Sorularım

1. Jmicron pata kontrolü bulunun Asus P5B anakartlarlı arkadaşlardan mac osx i kuranlar kimler hangi versiyonu kurdunuz?

2. Jmicron Sorunu hangi yöntemle aştınız. İndirdiğimiz DVD ye sadece jmicron patch yapmak yeterlimidir yoksa hem patch hemde ide to sata yada benzeri alternatif yollarada gitmek gerekiyormu? yoksa yoksa sadece ide to sata veya benzeri bir aparatla bu sorun aşılabiliyormu?

3. Jmicron patch nasıl yapılır?

4. Kurduğunuz mac os x Asus p5b nin üzerinde bulunan (on board) ses kartını tanıyor mu?

şimdilik bunlar kuran arkadaşlar bu sorularıma cevap verebilirse hem aynı sorunu yaşayan çoğunluk tüm sorularının cevaplarını bu başlıkta bulabilecek hemde aynı konfigürsayona sahip arkadaşlar sorunlarının cevaplarına tek bir başlıktan ulaşabilecek

bahsettiğim sorun cd boot edilme esnasında

"Sytem config file '/com.apple.Boot.plist' not found" hatası

Öncelikle Selam ßeyler ßenim Sis 648FX Chipsetli Asus P4S800D Anakartım var 10.4.6 Kurdum Ama Sistem ßaşlamadan Kendine Reset Atıyor Diğer Versiyonları Çekmeye Çalışıyorum Ama Demonoidden Çektiğim Dosyayı İndiremedim Tracker Paylaşımı Yasak Mı? ve ßenim Gibi Sorun Yaşayan Varmıdır Acaba ?

• 2 weeks later...

Sorularım

1. Jmicron pata kontrolü bulunun Asus P5B anakartlarlı arkadaşlardan mac osx i kuranlar kimler hangi versiyonu kurdunuz?

2. Jmicron Sorunu hangi yöntemle aştınız. İndirdiğimiz DVD ye sadece jmicron patch yapmak yeterlimidir yoksa hem patch hemde ide to sata yada benzeri alternatif yollarada gitmek gerekiyormu? yoksa yoksa sadece ide to sata veya benzeri bir aparatla bu sorun aşılabiliyormu?

4. Kurduğunuz mac os x Asus p5b nin üzerinde bulunan (on board) ses kartını tanıyor mu?

şimdilik bunlar kuran arkadaşlar bu sorularıma cevap verebilirse hem aynı sorunu yaşayan çoğunluk tüm sorularının cevaplarını bu başlıkta bulabilecek hemde aynı konfigürsayona sahip arkadaşlar sorunlarının cevaplarına tek bir başlıktan ulaşabilecek

Merhaba biraz geç bir cevap oldu galiba ama p5b/deluxe/wifi anakartlara osx yüklemek için sata-ide dönüştürücü veya sata dvd-rom gerekir.En kolayı bunlar.Ama sata-ide dönüştürücüyü uzun süre kullanım için tavsiye etmem.Isınınca bağlantıyı kesiyo:)Ama tek seferlik kurulum için kullanabilirsin.Daha sonra http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=51862 buradaki paketi yüklersen, ekran kartı ve mikrofon hariç tüm donanım sürücülerine kavuşmuş olursun.Jmicron dahil.Yani kurulumu yaptıktan sonra jmicron sürücüsü yükleyip, dvd-romunu sorunsuzca kullanabiliyorsun.Ve sistemim çökmesin diye dua etmeye başlıyorsun:)Ekran kartın markaya göre değişir, ama hepsinin sürücüsü mevcut.

ağzı olan konuşmuş yine cevap geç cevap için teşekkürler ama kablo almaya gerek yok çökme yok başka bişey yok driverlar sorunsuz ama ayrı olarak birşey yüklemeye gerek yok söylediklerin zaten her yerde yazan şeyler

kendinize iyi davranın

Merhaba biraz geç bir cevap oldu galiba ama p5b/deluxe/wifi anakartlara osx yüklemek için sata-ide dönüştürücü veya sata dvd-rom gerekir.En kolayı bunlar.Ama sata-ide dönüştürücüyü uzun süre kullanım için tavsiye etmem.Isınınca bağlantıyı kesiyo:)Ama tek seferlik kurulum için kullanabilirsin.Daha sonra http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=51862 buradaki paketi yüklersen, ekran kartı ve mikrofon hariç tüm donanım sürücülerine kavuşmuş olursun.Jmicron dahil.Yani kurulumu yaptıktan sonra jmicron sürücüsü yükleyip, dvd-romunu sorunsuzca kullanabiliyorsun.Ve sistemim çökmesin diye dua etmeye başlıyorsun:)Ekran kartın markaya göre değişir, ama hepsinin sürücüsü mevcut.

merhaba, şimdi şöyle anlatayım.

mac os u yüklerken 1-2 kıllıkla karşılaştım sonucundada böyle oldu sanırım. ne yaptığımı anlatayım;

*jas'ın osx86 1408 versiyonunu indirip dvd me yazdım. (sorun 1: dvd-r dl istiyormuş ben dvd+r dl ye yazdım)

*250 gb lik hardiskimi formatlayıp 80 gblik bi partition ayrıdm. (sorun 2: osx installerı 120 küsür gb olarak gördü hdd mi ve 80 40 olarak ayırdı.)

neyse ingilizceyi yükledim. disc checki de özellikle yaptım. sorun çıkabilir diye. neyse bir güzel yüklendi ve bir ekran karşımda. "makinayı kapatıp açın" tamam. kapatıp açtım. yine. 4-5 kere denedikten sonra eeh diyip geri kalan kısmada xp x64 yükledim.

şimdi sizden yardım ve isteklerim;

*osx neden çalışmak istemyor? cpu'um osx in istediğinden daha iyisi

*bunumu bunumu diye soran boot ekranını nasıl çalıştıracağım?

*bütün sitelerde 6 gblık bi partition yapın diyor. ne partitionu?! nereye ayırcam? en az 6 mı ayırın demek istiyorlar? ne biçim tutorial hazırlıyorlar yahu :'(

çok teşekür ederim

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sorularım

----------------------------------------

Arkadaşlar bu sorulara detaylı yanıt veebilecek bir arkadaşımız varmı acaba bu forumda patch i buldum ama jas reseed i en azından nasıl yada nerelerde aramam gerektiği konusunda yardım edebilirmisiniz ? İngilizcem çok iyi değil ama anlayabildiğim kadarı ile patch ten sonra external dvd-rom a gerek kalmıyormuş bunu deneyen varmı acaba ?

Selam Beyer Bayanlar

uphuck1.4i r3 sürümünü sorunsuz dual boot kurdum ve boot etti.

PentM1.73-1GbRam-80GbSata-AtiRadeonMobilityX300-Realtek8169Ethernet-Texas Instruments Firewire-...

Ethernet kart? için driver yükledim ve net'e ba?land?m.

SoundMax onboard ses için bir?ey yapmad?m.Usb ses kart? kurdum.

Harici usb ve firewire hard disklerim çal???yor

Ekran kart? için denedi?im driverlar yüzünden OsX'i 3 defa kurmak zorunda kald?m. Ekran 1024x768 de ac?l?yor,ve geni? ekranda oldukça kaba duruyor.

Ekran için çözüm aramaya devam ediyorum

NEC DVDR'? denemek için Toast program?n? kurdum, ama bir türlü aç?lm?yor, Toast iconu Dock'da z?play?p duruyor sonrada kapan?yor.

DVD yazmay? deneyen var m??

Te?ekkürler

l

• 4 weeks later...

Slm arkadaşlar valla biz türkler bulduk birmirizi şükür kavuşturana ;) hepinize selam dostlar..

Dostlar benim ufak bi sorum var

Makinaya Osc openserver kurdum Bmw nin bir araba test cihazı var onu kurmak için ama devamlı partition filed diyor kuruluma geçerken aranızda bu sistemi bilen veya bunla uğraşan varmı acaba bana yardıom edebilecek. şimdiden çok teşekkür ediyordum herkeze.

AMD 64 X2 +4000

Nvidia 7300 gt

On booard Ethernet

IDE HDD 80 GB

250 GB SATA

uphuck_10.4.9_1.4a Kurdum harika... Tek sorun onboard Realteck ses kartı ve onboard ethernet bağlantısı... Sanırım bunlar da aşılabilinir sorunlar... Bakalım 10.5 bu bilgisayarda çalışacak mı? Çalışırsa elvada XP... Bugün 10.5 satışa sunuldu. Çalışacağını bilsem orijinalini alırım.

MAC OSX - Leopard 10.5.9A559.dmg denedim. Kuruluma geçerken her seferinde bilgisayar reset etti...

• 2 weeks later...
AMD 64 X2 +4000

Nvidia 7300 gt

On booard Ethernet

IDE HDD 80 GB

250 GB SATA

uphuck_10.4.9_1.4a Kurdum harika... Tek sorun onboard Realteck ses kartı ve onboard ethernet bağlantısı... Sanırım bunlar da aşılabilinir sorunlar... Bakalım 10.5 bu bilgisayarda çalışacak mı? Çalışırsa elvada XP... Bugün 10.5 satışa sunuldu. Çalışacağını bilsem orijinalini alırım.

MAC OSX - Leopard 10.5.9A559.dmg denedim. Kuruluma geçerken her seferinde bilgisayar reset etti...

slm arkadaşlar bende daha yeni gördüm bu forumda birçok türk arkadaşımız var ama bu bölümü görmüyolar bu siteyi 2 senedir kullanıyorum daha bu bölümü yeni gördüm :) uphuck ta bu forumda var yada www.uphuck.com forum a tıklayın herkez orada dvd hazırlayan uphuck ve eskurza hepimiz ordayız.

uphuck dvd 1.4.a ses azalia audio ve r1000 ethernet kexti olması lazım yüklerken seçebilirsiniz. 1.4 a kurmadım 1.4i de var . leopard öle kuramazsınız büyük ihtimalle apple dev versyonunu indirmişsiniz o apple kullanıcıları için eger uyüklemek istiyorsatız osx yada x86 ibaresi olan torenti indirin ve açıklamasına bakın pc için yazar mutlaka kolay gelsin...

• 2 weeks later...

Mrb arlkadaşlar. Leopard'ın özelliklerini anlatan bi video izledim ve bittim ;) Leopard Amd yazdım türkçe burayı bulunca hemen üye oldum sık kullanılanlara ekledim. Sanırım Amd için de kırılmış. XP ve Vista kurulu makinam var(Vistadan vazgeçmeye hazırım zatenbi işi yaramıyor.) Sanırım Torrent olarak Amd crackfix Leopard bulabilirim. Daha önce hiç mac os kullanmadım. Biri bana neler yapmam gerektiğini(Bilgisayarımda Xp ve Leopardı beraber kullanmak için) açıklarsa çok ikrama geçer.

İzmitten şimdiden teşekkürler.

Makinam Amd64 3700+//Abit A8N SLI//2*1GB ddr400 Twinmos bellek//250GB WD 16mb HD// MSI 8600GT OC

Arkadaşlar ben OS X'ın Flat versionunu indirdim, actım da ama geri kalanları yapalıyorum.... yanı ne Nero görüyor nede Daemon tool.... bide MagicİSO yu indirdim. ama nafile.... olmuyor maalesef...

lütfen yarrdım edin ve beni bu lanet Vistadan kurtarın.....

cidden cok sınır bozucu..... biraz kendimi alştırdıktan sonra MACBook almak istiyorum....

selamlar

bu arada.... bende HP Pavilion 6375 Modeli var, yanı 1,68 Mhz, 1GB DRR2 Ram, 120 HDD var....

olur dimi özellikler?

• 2 weeks later...

slm.yalnız değiliz +1. Leopard ToH 10.5 kullanıyorum. ATI den hem windowstan hemde OsX tarafında (Sürücü problemleri) bıktığım için şimdilik Geforce5200 kullanıyorum.İşin berbat kısmı ATIX1600 AGP kullanmama rağmen aynı Xbench 1.3 değerlerini 5200 üzerinde de almam.Ama 3d oyunlar henüz bulamadığım için aynı skorları almama pek takılmıyorum.Yoksa takılsam mı? Yani Xbench 1.3 puanlarım eşit diye aynı fps değerleri ile need for speed oynayabilirmiyim 5200 ile de?Yakında Askere gidiyorum. 10 gün sonra birliğime katılacağım umarım Mayıs 16 dan sonra görüşürüz.

slm sorumun adresi bu resimleriylehttp://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=72578 , QE/CI ATI 9550 AS için yapt?m ama mouse böyle manyakl?klar yap?o bilen varsa yalvar?om yard?m edin :D:thumbsup_anim:
Bu çözemeyeceğin bir konu. Mouse artifact denilen bu olayları yardımcı küçük programlar bile çözemiyor tam olarak.kartı değiştir inan bana tek çare bu.9550 mi 9600XT yaptım(bios mod) ama yine aynı. hep driverlar yüzünden oluyor bu işler.ATI X1600 tavsiye ederim ama Geforce5200 ümle aynı Xbench 1.3 değerlerini ( qe 80 opengl 84) almak beni çok üzdü.İkisininde kurulum dosyaları var problemsiz çözülüyor.

• 2 weeks later...

ya beyler s.a. öncelikle.. şu anda az önce mac os x 10.4.7 jas kurdum.. neden leopard değil neden tigerin günceli değil diyenler olmaması için söyliyim emuleden çektim bunu ve biraz zaman aldı.. üstüne tabi iner inmez kuruluma da geçmedim falan takip te etmedim güncellendi mi diye.. neyse.. benim şimdi kurulum hakkında hiç bilgim yok.. ilk ihtiyaç internet tabi ki.. başka pcden yazıyorum bunları.. interneti kurmam için ne gerekiyor.. sonra ses ekran kartı falan da var.. yani sıfırdan kuruyorum.. bana yardımcı olacak arkadaşlar size vermem gereken bilgiler nelerdir sistem hakkında.. cevaplarınızı bekliyorum..

• 3 weeks later...

Merhaba arkadaşlar;

Benim laptopum HP Pavilion dv6630et Jas.10.4.8 i kurmak istiyorum ama bir türlü makinanın HDD sini görmüyor. USB HDD ye kurmak istiyorum HFS+ olarak formatlıyorum fakat oda %10 - 15 gidip duruyor. Laptopun harddiskini kurulum esnasında görebilmek için ne yapabilirim. Bilgisayarın özellikleri:

AMD Turion 64x2 TL 58

1.9 Ghz işlemci

2 Gb Ram

160 Gb HDD

Nvidia GeForce 8400M GS ekran kartı

Win Vista Home Premium

yardımcı olacaklara teşekkür ederim.

• 1 month later...

Slm Arkadaşlar...

Benim şöyle bir sıkıntım var..

TOH R2 10.5.0 DVD den Notebook'uma kurulum yapmak istiyorum ama boot edip önbellekleme yaparken

buffer 4096 felan yazıp donup kalıyor.

bende aynı DVD.den Pc üzerindeki USB Ext. diskime kurulum yaptım, Brasil Patch uygulayarak boot disk active olayını falan hallettim.

Sonra diski Notebook üzerinde boot etmek istiyorum (Kendi HDD.ini Disable ettim) Darwin yuklemesinden sonra gri Apple ekranı geliyor ve orda kalıyor. Muhtemelen yine bufferda takıldığı yerde.. Bu problem neye delalettir?.. Nasıl hallederim? 3-4 farklı Leopard denedim olmadı...

teşekkürler..

Notebook;

MSI_EX600

C2D T7100

2Gb Ram

8400m G Nvidia

PC;

C2D 1,6

1 GB Ram

gma950 Intel

Share

• Create New...