Jump to content

[TR] Turk kullanicilari!

Al. Antonio Conte
 Share

217 posts in this topic

Recommended Posts

herkese selam osx86 konusunda yeniyim ve ilk defa kurmaya çalıştığım iPC'de şu hatayla karşılaştım...

sistemim =

asus P5LD2

ati hd3850

2gb ddr2 533 ve 2gb ddr2 667

seagate 200 gb sata

marvell yukon ethernet

iPC OSX86 10.5.6 Beta yükledim

yüklerken uyguladığım adımlar:

disk utility:1 partition-mac...journaled

options=master.../windows dos(tam hatırlamıyorum ama 3 seçenekten en altta bulunan)

drivers=

Kernel :default kernel (Vanilla Kernel)

Graphic : ati 3850

Chipset : Intel ICHx SATA Drivers

Intel ICH10 SATA Support

Audio : ALC882

Ethernet : Skge Marvell Yukon Driver

USB : Patched USB Drivers

PS/2 : KEYBOARD MOUSE fix

succesfully

tekrar başlattığında gri zemin üzerinde apple logosu donuk duruyor

-v ile başlattığımda

tahminim hatayı belirtiyor aşağıda gösterdiğim durum ...

*** ’single user boot - fsck not done’

‘Root device is mounted read-only' ***

yeterli bilgi veremediğim için üzgünüm...

bu konuyla ilgili bilgilerinizi bekliyorum herkese şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar lütfen yardım edin.

localhost mDNSResponder [48]:Warning sandbox_init error cannot apply named profile mDNSResponder : No such file or directory

hatası alıyorum sistemim:

amd athlon x64 1.7 ghz

1 gb ram

80 gb hdd

nvidia 7150 graphics card

kullndığım dağıtım ideneb v1.3

-x ile boot etmeyi denedim işe yaramadı

• 2 weeks later...

Merhaba arkadaslar sistemimde kalyway 10.5.2 kullanıyorum problemim yok diyebilirim, ama 10.5.6ya güncellemek istiyorum. Sistemimin güncel olmasını istediğim için bana yol gösterirmisiniz nasıl yükselteceğim 10.5.6ya iyi geceler.

• 3 weeks later...
Arkadaşlar herkese selam,

Elimde bir kaç tane OsX86 Uyarlaması var. JaS 10.5.4 , iDeneb v1.3 10.5.5. , Leo4All v3

Daha önce vakit buldukça bir iki pc de denedim ama bazı doanım uyumsuzlukları vardı. Şimdi HP NX8220 Notebook üzerinde denemek istedim.

İlk önce iDeneb v1.3 ile kurdum. Kurulumda bir sorun olmadı. Fakat kurulum bitip boot ettikten sonra dönen kursor simgesinin yanında bir girilmez levhası tarzinda işaret çıkıyor ve öylece kalıyor.

Şimdi onu sildim Leo4All v3 ile kuruyorum bakalım sonuç ne olacak.

Bu sürümler konusunda tecrübesi ve önerisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Adem

İyi, güzel paylaşımlar buldum da.. Arkadaşlar Türkçe nin içine etmişsiniz. bazılarınız için diyorum yanlış anlaşılmasın ama yeni yetişen özenti tipler gibi bir his verdiniz. Türkçe hergeçen gün yozlaşıyo.Kültürlü insanlar olarak(ben öyle düşünüyorum) bari siz yapmayın bunu.

İyi, güzel paylaşımlar buldum da.. Arkadaşlar Türkçe nin içine etmişsiniz. bazılarınız için diyorum yanlış anlaşılmasın ama yeni yetişen özenti tipler gibi bir his verdiniz. Türkçe hergeçen gün yozlaşıyo.Kültürlü insanlar olarak(ben öyle düşünüyorum) bari siz yapmayın bunu.

Hocam sen Türkçe' nin içine etmişsiniz demişsinde seninde yazım hataların var dikkatini çekerim!!!! Bu forumda da bu tartışılacaksa ben ne edeyim. Var ise başka düzgün konuşulan bir forum söyle bana!!! Burası hem ingilizce bir forum o zaman ingilizce konuşucaksın adam gibi...

• 2 weeks later...

yozlaşıyo derken benim düşünceme göre; yozlaşıyor ve/veya yozlaşmaktadır şeklinde belirtmek istediniğinizi anlıyorum.konu türkçe paylaşım fakat teknik terimler konusunda üretim nedeni bilinmeyen bir şekilde bize ait olsada bir çok bölümü gerçek yobazlar tarafından bizden uzaklaştırılmış olması nedeni ile ingilizcedir.Yeni yetişen özenti tipler konusunda ise hem fikirim.çoğumuz çoğumuz diyorum bunu kendimde yaptığımı düşünüyorum; okumadan araştırmadan bu neden böyle diye soru soruyoruz.yeni yetme olduğumuz içinde benim bilgisayar ses vermiyor diyoruz.Neden internetin vermiş olduğu bir rahatlık.Benim işim gücüm yok bu arkadaşın;

1.hoparlorunun elektirik ve ses giriş kabloları takılımı

2.ses kartı anakartın üzerindemi (ki bahsi geçen mevzuda çok doğal bir şekilde mainboard da kullanabilirim) yoksa haricen mi anakarta takılıyor

3.İşletim sistemi hangisi ve doğru ve güncel sürücü yüklenmişmi?

4.vesaire vesair vesai vesa ves ve v vs. vs. vs.

tarzında işlemleri yapıp yapmadığını geçip kuyuya bir taş attığını düşünüyorum.çıkartabilene feda olsun.

358906042009056.jpg

merhaba sevgili dostum. ben ilk kez bir pc'de mac kullanmak istedim. bunun için kalyway 10.5.2 indirip dvd'ye yazdım ve bilgisayara yüklemek istedim. diskimi fat32 olarak formatladım elbette daha öncesinde. ama resimde görüldüğü üzere bir sonuç alıyorum ve bu ekran gitmiyor (yaklaşık 3 saat bekledim belki işlem yapar diye). kuruluma şöyle başladım; önce F8 tuşuna bastım ve daha sonra da "-v" ye bastım ve Enter dedikten sonra resimdeki gibi bir sonuç geliyor. bana bu konuda yardımcı olur musunuz? bir çok siteyi araştırdım ama bir çözüm bulamadım.

Bilgisayarım Asus F3F ve özellikleri;

Intel CPU T2300 @ 1.66GHZ (Core Duo)

Mobile Intel 945 Express Chipset Family

2048 MB Ram

Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Intel Pro/Wireless 395ABG Network Connection

Bluetooth

SigmaTel High Definiton Audio Codec

358906042009056.jpg

merhaba sevgili dostum. ben ilk kez bir pc'de mac kullanmak istedim. bunun için kalyway 10.5.2 indirip dvd'ye yazdım ve bilgisayara yüklemek istedim. diskimi fat32 olarak formatladım elbette daha öncesinde. ama resimde görüldüğü üzere bir sonuç alıyorum ve bu ekran gitmiyor (yaklaşık 3 saat bekledim belki işlem yapar diye). kuruluma şöyle başladım; önce F8 tuşuna bastım ve daha sonra da "-v" ye bastım ve Enter dedikten sonra resimdeki gibi bir sonuç geliyor. bana bu konuda yardımcı olur musunuz? bir çok siteyi araştırdım ama bir çözüm bulamadım.

Bilgisayarım Asus F3F ve özellikleri;

Intel CPU T2300 @ 1.66GHZ (Core Duo)

Mobile Intel 945 Express Chipset Family

2048 MB Ram

Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Intel Pro/Wireless 395ABG Network Connection

Bluetooth

SigmaTel High Definiton Audio Codec

selamlar baask,

gönderdiğin resimden anladığım şu ki, kurulum sırasında işlemcinin 2. çekirdeği ile ilgili bi sorun oluşmuş ve bu da kernel panic oluşturmuş. ilk defa karşılaştığım bi durum ama sanırım şu şekilde çözebilirsin;

açılışta F8'e basıp -v yazmak yerine

-v cpus=1

yazıp denersen sanırım olacaktır. cpus=1 parametresi sadece tek çekirdeği görmesini sağlayacaktır ve bu durumda sorununun gideceğini sanıyorum.

selamlar baask,

gönderdiğin resimden anladığım şu ki, kurulum sırasında işlemcinin 2. çekirdeği ile ilgili bi sorun oluşmuş ve bu da kernel panic oluşturmuş. ilk defa karşılaştığım bi durum ama sanırım şu şekilde çözebilirsin;

-v cpus=1

yazıp denersen sanırım olacaktır. cpus=1 parametresi sadece tek çekirdeği görmesini sağlayacaktır ve bu durumda sorununun gideceğini sanıyorum.

çok teşekkür ederim dostum, şimdi deniyorum

selamlar baask,

-v cpus=1

senin dediğini yazdığımda veya -x cpus=1 yazdığımda aşağıdaki resimlerdeki sonuçları alıyorum.

14991.jpg

98692.jpg

Anaa birkaç haftadır gelip gidiyorum buraya bizim millet burdaymış :unsure:

İki buçuk haftadır iPC 10.5.6 kurdum AMD makinaya onu kullanıyorum Sleep modu dışında herşeyi çözdüm sleep modu nu da makina 7/24 açık seçeneği ile hallettim, aynı donanıma daha önce kurmuş olduğum XP ve Vista dan daha performanslı çalışmaktadır, donanımım aşağıdadır;

Asus A8VE-SE

Amd Athlon 64 3000 İşlemci

Nvidia Geforce 6200 Ekran Kartı

2 Gb Ram

Marvel Yukon Ethernet

80GB Hdd

selam arkadaşlar.1 haftadır yaptığım çalışmalar sonucunda Mac OS X 10 4 8 JaS AMD Intel versiyonu en az 6-7 kez yaptığım denemeler sonucunda kurmayı başardım.ilk yaptığım kurulum çalışmadı lga 3.0 ghz cpu 4 gb 800 mhz ram p35 intel chipset 8600gt 256 mb vga sata 160 gb w&d hdd sata nec dvd-rw sistemde kurulumu yapıp beyaz zeminde elma gelip flu ekranda 4 dilde restart edin komutu çıkıyordu.2.sistemim 478 pin 3.0 ghz cpu 2 gb 400 mhz ram i865perl intel bord fx5500 256 mb vga 160 gb sata w&d hdd ve nec dvd-rw sata sistemde sadece nvidia eklentisi ve intel 4.4 eklentisini kurarak çalıştırmayı başardım.sorunsuz.şekilde açıldı ama sanırım ekran kartı ses kartı ve network kartı çalışmıyor.gelişmeleri burdan yazmaya devam edeceğim.ayrıca bu 2 sistemde leopard 10.5.2 amd efi versiyon çalışmadı ve direk sistemi restart etti çözüm bulamadım .4 tane farklı sürüm mac os x indiriyorum bakalım ne olacak.1.sistemimde çalışmasını istiyorum bu konuda desteklerinizi bekliyorum.selamlar saygılar herkeze.

ekran kartı ve ethernet kartını uzun uğraşlardan sonra internetten bulup yükledim ve çalıştı.internete bağlandım hatta msn ve divx çalıştırdım herşey şimdilik gayet normal.bu konularda destek olan herkeze teşekkür ederim.

merhaba arkadaşlar. Compaq marka laptopuma mac kurmak istiyorum.

Sistem bilgilerimi aşağıya ekliyorum. Şu an çeşitli versiyonları indiriyorum ama benim için en uygunu hangisi bilmiyorum. Bu gün iATKOS v4a - Mac OSx86 Leopard 10.5.4 DVD for AMD kurmaya çalıştım ama aşağıdaki ekran çıktıkta sonra starting... yazıp aniden restart atıyor.

img06891272758.jpg

Sistemim bu: Bana hangi sürümün daha uygun olduğunu söylerseniz ona göre indirip uğraşayım:

HP Compaq Presario CQ60 125ET

CPU Türü: DualCore AMD Turion X2 Ultra ZM-80, 2100 MHz (10.5 x 200)

Anakart Adı: Wistron 303C

Anakart Chip seti: nVIDIA GeForce 8200M, AMD K11

Görüntü Bağdaştırıcısı: NVIDIA GeForce 8200M G (256 MB)

HDD: Samsung Sata 320GB

beyler ben pc me ideneb v1.4 ü yükledim ama açılışta elma logosunda bekliyor sonrada siyah eranda kararıp restart istiyor sürekli bunu nasıl çözebilirim bilgisi olan varmı

Cpu ile ilgili bir uyumsuzluk gibi, eğer çift çekirdek işlemci kullanıyorsanız açılışda -v cpus=1 parametereleri ile açmayı deneyin kurulum aşamasında da patch lerde 1cpu fix i unutmayın

merhaba arkadaşlar. Compaq marka laptopuma mac kurmak istiyorum.

Sistem bilgilerimi aşağıya ekliyorum. Şu an çeşitli versiyonları indiriyorum ama benim için en uygunu hangisi bilmiyorum. Bu gün iATKOS v4a - Mac OSx86 Leopard 10.5.4 DVD for AMD kurmaya çalıştım ama aşağıdaki ekran çıktıkta sonra starting... yazıp aniden restart atıyor.

Sistemim bu: Bana hangi sürümün daha uygun olduğunu söylerseniz ona göre indirip uğraşayım:

HP Compaq Presario CQ60 125ET

CPU Türü: DualCore AMD Turion X2 Ultra ZM-80, 2100 MHz (10.5 x 200)

Anakart Adı: Wistron 303C

Anakart Chip seti: nVIDIA GeForce 8200M, AMD K11

Görüntü Bağdaştırıcısı: NVIDIA GeForce 8200M G (256 MB)

HDD: Samsung Sata 320GB

iAtkos sadece intel işlemcileri desteklediği için donanımızda çalışmaz

iDeneb 1.4 yada Hacintosh iPC 10.5.6 sürümlerini daha uygundur bu ikisini hem Amd hemde intel sistemlere kurdum sorunsuzlar

Intel DP43TF IPC 10.5.6 Kuruluyor fakat kernel panik ekranı geliyor acılısta aynı sorunu cozen veya bilgisi olan arkadaslardan yardım belıyorum tskler...

Islemci, chipset veya başka bir şey için gerekli patch lerden biri yada birkaçını atlamış olabilirsiniz. Donanımınızı yazabilirseniz kurulum için gerekli parametreleri yazabiliriz

arkadaşlar ben ne ses kartını tanıtabildim nede eternet kartını benim bunlar tümleşik intel desktop boord DG965ry bunları yüklerken Kernel 10,5,2 CD sinden yüklüyorum seçeneklerden hangisini seçeceğim veya bunlara uygun yükleyiciyi nereden bulabilirim şimdiye kadar neredeyse 10.5 serisinin bütün dvdilerini indirdim neyi seçeceğimi veya adını bildirebilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim ben bir mac kullanıcısıyım pc den pek fazla anlamıyorum yardım ederseniz çok sevinirim

Arkadaşlar Kalyway 10.5.2 'den 10.5.6'ya nasıl güncelleştirme yapacağız?

sistemi ilk önce 10.5.6 açacaksın -v tuşuyla ondan sonra yükleyeceksin yok sistem açıkken yaparsan panikatak verir ve sistemin açılmaz zaten yüzde 47 de genelde tıkanır ama şu var makinaya yüklediğinizde bütün sistem ayarlarını otomatik kitliyor o yüzden kullanıcı ismin ve parolanı soruyor ne yazarsan fayda vermiyor otomatik man kullanıcı ismine root yazacaksın anca o zaman düzeliyor ayarları sıfırlayıpta uitlitiyden ayarları sıfırlasanızda açmıyor. açmayı denemeyin yemiyor çünkü dün bununla uğraştım

arkadaşlar ben ne ses kartını tanıtabildim nede eternet kartını benim bunlar tümleşik intel desktop boord DG965ry bunları yüklerken Kernel 10,5,2 CD sinden yüklüyorum seçeneklerden hangisini seçeceğim veya bunlara uygun yükleyiciyi nereden bulabilirim şimdiye kadar neredeyse 10.5 serisinin bütün dvdilerini indirdim neyi seçeceğimi veya adını bildirebilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim ben bir mac kullanıcısıyım pc den pek fazla anlamıyorum yardım ederseniz çok sevinirim

Hackintosh kurulumu normal Apple Bilgisayarlar kurulum gibi değil, kuruluma başlamadan önce donanımızdaki Ekran Kartı, Ses, Ethernet, vb. gibi aygıtların modellerini bir kenara yazın, standart kurulum işlemlerini (DiskUtility ile partisyon vb.) yaptıktan sonra kuruluma başlamadan Custumize seçeneğinden donanımınızın driverlarını ve donanımınıza uygun patch leri seçiniz, her cihaz için bir tane sürücü seçiniz listede uygun hiçbirşey yoksa hiçbirşey seçmeyin zira kurulduktan sonra .kext leri bulup yüklemek 'waiting for root device' hatası almaktan iyidir. Version olarak ta torrentlerden vb. bulabileceğiniz iPC 10.5.6 benim kurduklarım içinde en sağlamı, hem AMD hem de Intel bilgisayarlara kurdum ve kullanıyorum

teşekkürler önerini dikkate alacağım ama eternet kartını tanıttım ses kartı kaldı onuda inşallah halledeceğim arkadaşlar kim biliyorsa bu dravirları nerden bulabileceğimiz konusunda bilgili bir arkadaş buraya bir liste hazırlayabilirmi acaba çünkü insanların en zorlandıkları kısım bu bu konuda banada birşey düşüyorsa ben hazırım

Share

• Create New...