Jump to content

[TR] Turk kullanicilari!

Al. Antonio Conte
 Share

217 posts in this topic

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Selam arkadaşlar. Ben de neden bizimkilerden çıt çıkmıyor diyordum. :)

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

selam herkese. bende burdayım. valla kimin aklına geldiyse iyi olmuş.

sorun demişsin soralım o zaman. sapphire x1600pro 512 agp ekran kartım var. kartı pci olarak görüyor. düzgün çalışan agp driver varmıdır? pci görmesinin bir sakıncası yok ama biraz yavaş çalışıyor sistem sanki. ben baya bir aradım ama malesef yoktur ya da ben görmedim. belki vardır diye bir şansımı deneyim :wacko:

bide iTV çalışmıyor. agp sorunu ve tv kartınınıda tanısa süper olacak.

• 4 weeks later...
Arkadaşlar nereden indireceğiz bu sistemleri forum çok karışık. Pc de çalışanını indirmek istiyorum.

Burda indirme linki vermek yasak, torrent sitelerinden indirmen gerek. Miniova, demonoid gibi torrent sitelerinde JaS diye arattırıp sistemine uyan dvd isosunu çekmelisin.

• 4 weeks later...

Arkadaşlar selam, forumu alt üst ettim ingilize bilgimin olmaması sebebi ile sorunumun cevabını bulamadım birde size sormak istiyorum.

Emuleden JAS 10.4.7 versiyonunu indirdim, güzelcene dvdye çektim, sistemi süper derecesinde kurdum. Sistemi kurduktan sonra makinama reset attı. Açılırken elma çıktı asltındaki çubuklarda çıktı. Sonra mavi ekran açıldı Mac Os X dedi, altında Starting Mac Os X ded ve %1 kadar yüklüyor ve makina öyle kalıyor hiçbir ilerleme olmuyor. Makinam klitlenmiyor mouse oynuyor klavyemin ışıkları yanıyor ama yükleme yapıp sistemi açmıyor. Sebebini bilen varmı arkadaşlarım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada makinam;

Pentium D 2.8ghz 800mhz

Asus P5PL2 Anakart

Asus 7600GS 512mb Ekran Kartı

2 x 512mb Ram

160gb Sata HDD(windows için)

40 gb Serial HDD(mac için)

• 2 weeks later...
Arkadaşlar selam, forumu alt üst ettim ingilize bilgimin olmaması sebebi ile sorunumun cevabını bulamadım birde size sormak istiyorum.

Emuleden JAS 10.4.7 versiyonunu indirdim, güzelcene dvdye çektim, sistemi süper derecesinde kurdum. Sistemi kurduktan sonra makinama reset attı. Açılırken elma çıktı asltındaki çubuklarda çıktı. Sonra mavi ekran açıldı Mac Os X dedi, altında Starting Mac Os X ded ve %1 kadar yüklüyor ve makina öyle kalıyor hiçbir ilerleme olmuyor. Makinam klitlenmiyor mouse oynuyor klavyemin ışıkları yanıyor ama yükleme yapıp sistemi açmıyor. Sebebini bilen varmı arkadaşlarım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada makinam;

Pentium D 2.8ghz 800mhz

Asus P5PL2 Anakart

Asus 7600GS 512mb Ekran Kartı

2 x 512mb Ram

160gb Sata HDD(windows için)

40 gb Serial HDD(mac için)

dostum bende de aynı sorun olmuştu windowsun olduğu harddiski söktüm düzeldi biyerde okumuştum problem oluyor diye ben kendime bağladım beceremedim diye bir o şekilde dene birde istersen demonoid de 10.4.9 var önce 10.4.8 kuruyorsun 10.4.9 ile update ediyorsun bir üst versiyon configrasyonuna daha uygun olabilir.

Bu arada benim ethernetle ses kartını bulmadı Kafayı yiyecem....

Arkadaşlar bu arada iş yerindeki bilgisayara kurmaya çalıştım.

Bunda da bir türlü başlamıyor. :( Jmicron patch yapmam lazımmış dvdnin içine ama hiç bir fikrim yok nasıl yapıldığına dair. Bu forum manyak karışık hiçbirşey bulamıyorum. Jmicron patchi buldum. Ayrıntılı anlatabilecek bi arkadaş lazım teşekkürler...

Makina Özellikleri:

Asus P5B - C2D 1.86 - 1 GB 800Mhz DDR2 - 120GB SATA2 - LG 18x DVD-RW

• 2 weeks later...

herkese slm arkadaşlar siz yine iisiniz ben daha mac kurmayı beceremedim kafayı sıyırdım artık elimde 10.4 serisinin 4 tane versiyonu var ama hiç biri benim hddleri gormuyo kurulumda bana yardımcı olabilecek bi arkadaş 

varmı büyük sevap işlemiş olursunuz :)  herkese şimdiden çok teşekkürler

Arkadaşlar bu arada iş yerindeki bilgisayara kurmaya çalıştım.

Bunda da bir türlü başlamıyor. :blink: Jmicron patch yapmam lazımmış dvdnin içine ama hiç bir fikrim yok nasıl yapıldığına dair. Bu forum manyak karışık hiçbirşey bulamıyorum. Jmicron patchi buldum. Ayrıntılı anlatabilecek bi arkadaş lazım teşekkürler...

Makina Özellikleri:

Asus P5B - C2D 1.86 - 1 GB 800Mhz DDR2 - 120GB SATA2 - LG 18x DVD-RW

P5B Deluxe anakarta mac os X yüklemeyi tasarlıyorum. SATA HDD ile ilgili problem olabilir mi?

• 3 weeks later...

Selam beyler hepinize kolay gelsin

Eski bi linux cu olarak diyorumki yasasin osx86 4 aydir 1 tek problem le yas?yorum oda wow oynarken auto defrag moduna gecmesi onun disindan hicbir problemim yok

sistem bilgisi yazmak istedim

Gforce3 250 chipset gigabyte bord

amd +3700 754

FX5500 tam fonksyon olarak kulan?yorum

2x 400 gb WD-HDD

2 Gb ram

k?sa ca pc bu

yardimim dokunursa bana forumdan ulasabilirsiniz

kolay gelsin

halil arkada??m bana sistem ile ilgili donan?m özelliklerini söylersan sana bu konuda yard?mc? olabilirim

birde kesinlikle jas ?n 10.4.8 iso sunu edin diyerleri tam turmam?? durumda su ana kadar en iyi düzenlenmi? olani jas intel-amd icin olan 10.4.8

amd i?lemciler 10.4.9 pach kurulmuyor ama san?r?m intel kullanlar ?ansl? olucaklar 10.4.9 kurabilirler.

selam arkadaşlar aranıza bende geldim,daha download aşamasındayım olayın bu işi bilen bi kaç arkadaşım var hele bi indir kurulumu beraber yaparz dedi,bizzat kurulmda baştan sona akdar olacağım için ne öğrendiysem burada paylaşırım.herkeze selamlar sevgiler..

mustafa bence direk 10.4.8 cek diyerlerinde baya bi problem yasayabilisin

bi de calisan bi örnek fotosu yapayim dedim belki beyenmesin ama sevilmicek sey degil en azindan voiceover biraz gürültü cü ama mac forumlarinda muhabet etmek icin bazi programlar var sanki karsinda biri varmis gibi konusabilirsin biraz geyik muhabeti ama genede zevkli bi olay

forumss8.jpg

Shot at 1969-12-31

selamlar herkze..

kazma teşekkürederim verdğin bilgiler için,daha kurulum yapamadık işlerden vakit bulamadık.

Amd 3200+ 2.2 gh

2 gb ram

fx 5200 256 mb

120+200 sata disk

AMD Socket 754 CPU,nVidia nForce3 250Gb epox

bu sistem nasıl arkadaşlar jas 10.4.8 için ?

Arkadaşlar harddiske kurulum tamam.

Ancak Restart ettikten sonra "Sytem config file '/com.apple.Boot.plist' not

found"yazıyor.

Sorun ve cevabı nedir?

Yardımcı olur musunuz?

Şu anki DVD;

JaS 10.4.8 Amd Intel SSE2 SSE3

• 2 weeks later...
Arkadaşlar harddiske kurulum tamam.Ancak Restart ettikten sonra "Sytem config file '/com.apple.Boot.plist' not found"yazıyor.Sorun ve cevabı nedir?Yardımcı olur musunuz?Şu anki DVD;JaS 10.4.8 Amd Intel SSE2 SSE3
o hatayı verdiğinde F8 e bas, büyük olasılıkla darwin booteditor yalnış yere kurulmuştur.. orda macosx diskini seç.. başlaması lazım....
arkadaşlar asus p5b anakartım var jmicron yüzünden osx86 kuramıyorum... çözümünü bilen bulan keşfeden varsa lütfen yardım etsin... 1 aydır araştırıyorum hiç bir sonuç bulamadım ;)
Jmicron patchi elinizde olan 10.4.7 yada 10.4.8 dvd lerine yapamazsınız.. JAS 10.4.8.reseed çekmeniz gerekiyor.. ki bunu yaptıktan sonra cdromdan yine kurulum yapamıcaksınız... 2 yolunuz var 1. dvdrom u usb den çalıştırmak, diğeride işlemcisi intel olan ( yeni bi bilgi olursa daha iyi olur) ve boardchipseti 965 olmayan bi bilgisayarda kendi hdd inze kurulum yapabilir, sonrada hdd yi kendi bilgisayarınıza takıp macosx i kullanabilirsiniz.. bir arkadaşım için bizzat ben bunu yaptım ve çalıştı..
Arkadaşlar bu arada iş yerindeki bilgisayara kurmaya çalıştım.Bunda da bir türlü başlamıyor. ;) Jmicron patch yapmam lazımmış dvdnin içine ama hiç bir fikrim yok nasıl yapıldığına dair. Bu forum manyak karışık hiçbirşey bulamıyorum. Jmicron patchi buldum. Ayrıntılı anlatabilecek bi arkadaş lazım teşekkürler...Makina Özellikleri:Asus P5B - C2D 1.86 - 1 GB 800Mhz DDR2 - 120GB SATA2 - LG 18x DVD-RW
Jmicron patchi elinizde olan 10.4.7 yada 10.4.8 dvd lerine yapamazsınız.. JAS 10.4.8.reseed çekmeniz gerekiyor.. ki bunu yaptıktan sonra cdromdan yine kurulum yapamıcaksınız... 2 yolunuz var 1. dvdrom u usb den çalıştırmak, diğeride işlemcisi intel olan ( yeni bi bilgi olursa daha iyi olur) ve boardchipseti 965 olmayan bi bilgisayarda kendi hdd inze kurulum yapabilir, sonrada hdd yi kendi bilgisayarınıza takıp macosx i kullanabilirsiniz.. bir arkadaşım için bizzat ben bunu yaptım ve çalıştı..
arkadaşlar asus p5b anakartım var jmicron yüzünden osx86 kuramıyorum... çözümünü bilen bulan keşfeden varsa lütfen yardım etsin... 1 aydır araştırıyorum hiç bir sonuç bulamadım ;)

Merhaba Arkadaşlar,

Forumda Türkçe bir bölüm olması ne kadar güzel

Artık sorunlarımı türkçe paylaşabileceğim arkadaşlarımın olması oldukça güven verici bir durum oldu benim için.

:)

Share

• Create New...