Jump to content

[HNG] Magyar osx_86 topik

• Please log in to reply
73 replies to this topic

Bubu007

Bubu007

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Naná, akkor hogy felment...kiderült nemrég hogy az új iMac is 945-ös csipszettel van gyártva...szoval, minden ami vele van, támogatott....

Ennek szívböl örülök :(
10.4.4-röl nem tudtok valamit.
Látok itt valami 10.4.4 mach kernelt, az mit csinál?

Edited by Bubu007, 18 January 2006 - 08:16 PM.

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Ennek szívböl örülök :)
10.4.4-röl nem tudtok valamit.
Látok itt valami 10.4.4 mach kernelt, az mit csinál?

Jééé...hol látod?...

De ha arra gondolsz hogy frissited a jelenlegit, akkor ne tedd, mert hazavágod a telepitésed...várd meg amig jönnek az uj cuccok.

Bubu007

Bubu007

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Jééé...hol látod?...

De ha arra gondolsz hogy frissited a jelenlegit, akkor ne tedd, mert hazavágod a telepitésed...várd meg amig jönnek az uj cuccok.

OK higgadok :(
Jöhetne már a full 10.4.4, remélem sikerül megtörni.

mypbg4

mypbg4

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Sziasztok!

Azért kérdezem a következőket mert hátha valaki tudja rögtön és akkor csak a megfelelő cuccokat tölteném le
Tehát a konfigom:
abit ai-7 alaplap
p4 2.8ghz cpu
1 gb ram
nvidia mx4000 video
ibm hdd

Tehét melyik install iso-t kell letöltenem, és esetlegesen melyik patch-eket.
A videokártyámat fogja támogatni vagy csak 1024x768x60hz-en fogom tudni használni?
köszi előre is a válaszokat...

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Sziasztok!

Azért kérdezem a következ?ket mert hátha valaki tudja rögtön és akkor csak a megfelel? cuccokat tölteném le
Tehát a konfigom:
abit ai-7 alaplap
p4 2.8ghz cpu
1 gb ram
nvidia mx4000 video
ibm hdd

Tehét melyik install iso-t kell letöltenem, és esetlegesen melyik patch-eket.
A videokártyámat fogja támogatni vagy csak 1024x768x60hz-en fogom tudni használni?
köszi el?re is a válaszokat...

10.4.3 8f1111 DTK + Jas patch v.4.2b

Vidkarid esetleg btamogatja a 1280x1024x32-ot, a 60 hz folottit ne is probald, mert nVidia karik nem tamogatottak meg....

zsolti

zsolti

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 2 posts

10.4.3 8f1111 DTK + Jas patch v.4.2b

Vidkarid esetleg btamogatja a 1280x1024x32-ot, a 60 hz folottit ne is probald, mert nVidia karik nem tamogatottak meg....

Ezt próbáltam és fel is ment, a videókártya télleg szar, annyi gondom van hogy restart nem megy shutdown igen, illetve a maxxuss seedupdate nem megy fel mert a wincsiválasztásnál egy piros felkiáltójel van rajta és nem lehet kiválasztani (kb 30gb szabad hely van rajta)

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Ezt próbáltam és fel is ment, a videókártya télleg szar, annyi gondom van hogy restart nem megy shutdown igen, illetve a maxxuss seedupdate nem megy fel mert a wincsiválasztásnál egy piros felkiáltójel van rajta és nem lehet kiválasztani (kb 30gb szabad hely van rajta)

Nekem is ugy van...nincs restartom, megy a shutdown....ez valoszinuleg az ACPI drivernek koszonheto ami lehet hogy bugos a 10.4.3-ban, de jo volt az elozo 10.4.1-ben. A maxxus seedupdate-t valoszinu nem kell telepitened...miert is kell neked telepiteni?????

Zeus SH

Zeus SH

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 2 posts
Sziasztok!

Kéne egy kicsi segítség, némi gondom van az osx86-ommal.
Sikerült feltennem a laptopomra, a telepítő "simán" lement (-x paraméterrel), ám azóta nem indul el. Szépen bebootol egy kék képernyőig, és fogalmam sincs, hogy ezután minek kéne jönnie. Mindenesetre semmi sem jön :blink:
Az a baj, hogy ha -v paraméterrel indítok, akkor sem látom az utolsó üzenetet, mielőtt bejönne a grafikus felület "előzménye". Az utolsó, amit el tudtam olvasni, hogy a wlan-omat nem komálja, de hát ez nem újdonság.
Ha van valakinek tapasztalata, kérem segítsen... Jah, a laptop egy HP Compaq NC6220
Köszönöm előre is a segítséget :D

Crusader

Crusader

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 4 posts

Sziasztok!

Kéne egy kicsi segítség, némi gondom van az osx86-ommal.
Sikerült feltennem a laptopomra, a telepít? "simán" lement (-x paraméterrel), ám azóta nem indul el. Szépen bebootol egy kék képerny?ig, és fogalmam sincs, hogy ezután minek kéne jönnie. Mindenesetre semmi sem jön :blink:
Az a baj, hogy ha -v paraméterrel indítok, akkor sem látom az utolsó üzenetet, miel?tt bejönne a grafikus felület "el?zménye". Az utolsó, amit el tudtam olvasni, hogy a wlan-omat nem komálja, de hát ez nem újdonság.
Ha van valakinek tapasztalata, kérem segítsen... Jah, a laptop egy HP Compaq NC6220
Köszönöm el?re is a segítséget :D

helló

lehet, hogy hülye kérdés, de -x el próbáltad már indítani? mármint az osxet
jameg pontosan melyik osxet raktad?

jah nem mondtam előbb hülyeséget..
lehet F8-at nyomni bootoláskor, csak sietni kell :D
(ezt eddíg nem tudtam, de reméltem..)
bár annyiból lehet hülyeség volt megkérdezni, mivel lehet hogy már próbáltad..

Crusader

Crusader

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 4 posts
amúgy tök kár, hogy nem jönnek ki mostanában (legalábbis én nem találok) olyan natúr telepít? isok, mint pl az a 8fffa generic install disc volt.. vagy esetleg rosszul tudom, és kijött eredetiben mindenféle patchek nélküli 10.4.5? vagy az csak egy patch 10.4.4hez?

Zeus SH

Zeus SH

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 2 posts
A verziója egészen pontosan OSx86_10.4.3_Build_8F1111.3412703. Próbálkoztam szorgosan a -x meg hasonlókkal (platform=X86PC, effélék), de nem akarja az igazságot. Single userben elindul, csak hát az nem az igazi. Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy az install "simán" lement, most meg vacakolás van.
Debugoljunk tovább, akkor vajon mi lehet?

helló

lehet, hogy hülye kérdés, de -x el próbáltad már indítani? mármint az osxet
jameg pontosan melyik osxet raktad?

jah nem mondtam előbb hülyeséget..
lehet F8-at nyomni bootoláskor, csak sietni kell :)
(ezt eddíg nem tudtam, de reméltem..)
bár annyiból lehet hülyeség volt megkérdezni, mivel lehet hogy már próbáltad..

Nyugdijas

Nyugdijas

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Hy all!

Remélem tud nekem valaki segiteni....Tegnap tettem fel a Mac OS X1O.4.4-et, egy 4.5-ös patchel,amit a Bithumenr?l töltöttem :(
-x platform=x86pc-vel elindul szépen,mindent csinál....

A gépem egy Dell Inspiron E15O5 notebook, 1.6-os Intel Core Duo CPU-val, 6OBG SATA HDD, 1GB DDRII 533Mhz-es ram,ami dualba megy, Intel GMA 95O integrált Graf. kártya, Broadcom Chipes WiFi, Sigmatel audio, Firewire,stb...

A probléma a következ?:
1. hang az egyel?re nincsen,bár ugy látom ez elég könnyen orvosolható,mert már több helyen olvastam,hogy ez el?ferdül,de azért ha esetleg az én konkrét hangkarimra van valami 5let,nagyon szivesen venném
Minden mást els?re felismert,még a Firewire-t is...
2. Bizonyos programok elszállnak(pl skype nem m?ködik rendesen,nem látok egy contactot se,vagy a safari bizonyos oldalaknál elszáll,ha görgetem az oldalt lefelé...ilyenek). erre ha valaki tudna valami megoldást,akkor az nagyon jó lenne,vagy esetleg milyen más programokat használjak ezek helyett,bármilyen megoldást szivesen veszek! jah,és a flash-es oldalakat baromi lassan tölti be minden böngész?,ez mit?l lehet? plugin?
3. elég lassú az egész rendszer,már nagyon sok mindent kipróbáltam erre,de biztos van még valami,amit nem,kérlek segitsetek ebben,nagyon szeretném,ha m?ködne a Mac,már régóta vágytam erre:D :)
ez mondjuk elég furán történik,mert néha lassú,annyira hogy nem is jelennek meg egyb?l a bet?k,ha irok,néa meg egész jól megy...Bár ugy vettem észre,hogy ez programfügg? is,mert pl a safari valamivel gyorsabb,mint a firefox
4. Kérlek ha tudtok(biztos) adjatok olyan cimeket,ahonnan tudok letölteni m?köd? OS X86-os progikat (adobe,macromedia,cd irok,paneles filekezelő,iworks,meg ilyenek)
Várom a segitséget,mert annyira szeretném hogy jólm?ködjön.... Nagyon köszönöm a segitségeteket előre is....

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Hy all!

Remélem tud nekem valaki segiteni....Tegnap tettem fel a Mac OS X1O.4.4-et, egy 4.5-ös patchel,amit a Bithumenr?l töltöttem :whistle:
-x platform=x86pc-vel elindul szépen,mindent csinál....

A gépem egy Dell Inspiron E15O5 notebook, 1.6-os Intel Core Duo CPU-val, 6OBG SATA HDD, 1GB DDRII 533Mhz-es ram,ami dualba megy, Intel GMA 95O integrált Graf. kártya, Broadcom Chipes WiFi, Sigmatel audio, Firewire,stb...

A probléma a következ?:
1. hang az egyel?re nincsen,bár ugy látom ez elég könnyen orvosolható,mert már több helyen olvastam,hogy ez el?ferdül,de azért ha esetleg az én konkrét hangkarimra van valami 5let,nagyon szivesen venném
Minden mást els?re felismert,még a Firewire-t is...
2. Bizonyos programok elszállnak(pl skype nem m?ködik rendesen,nem látok egy contactot se,vagy a safari bizonyos oldalaknál elszáll,ha görgetem az oldalt lefelé...ilyenek). erre ha valaki tudna valami megoldást,akkor az nagyon jó lenne,vagy esetleg milyen más programokat használjak ezek helyett,bármilyen megoldást szivesen veszek! jah,és a flash-es oldalakat baromi lassan tölti be minden böngész?,ez mit?l lehet? plugin?
3. elég lassú az egész rendszer,már nagyon sok mindent kipróbáltam erre,de biztos van még valami,amit nem,kérlek segitsetek ebben,nagyon szeretném,ha m?ködne a Mac,már régóta vágytam erre:D ;)
ez mondjuk elég furán történik,mert néha lassú,annyira hogy nem is jelennek meg egyb?l a bet?k,ha irok,néa meg egész jól megy...Bár ugy vettem észre,hogy ez programfügg? is,mert pl a safari valamivel gyorsabb,mint a firefox
4. Kérlek ha tudtok(biztos) adjatok olyan cimeket,ahonnan tudok letölteni m?köd? OS X86-os progikat (adobe,macromedia,cd irok,paneles filekezel?,iworks,meg ilyenek)
Várom a segitséget,mert annyira szeretném hogy jólm?ködjön.... Nagyon köszönöm a segitségeteket el?re is....

1: Sigmatel 9220 vagy 9223?...
2:Flash-re van frissités...macromedia.com-on letölthető
3: terminalba:

sudo -s
password:
update_prebinding -root / -force
diskutil repairPermissions /
exit

A másik ok, hogy veszett lassu az lehet hogy a 10.4.5-ös build-ben csak SSE2-es fut, bár a procid native támogatva van....szoval, a 10.4.6-ban benne van a megfelel? Inteles SSE3 kernel ami bugmentesen megy, tehát ajánlott az ujjabb build számodra...
4. itt az oldalon nem lehet linkelni site-okra, de viszont a wikiben vannak programok, esetleg nyomsz egy PM-t nekem adok cimeket ahonnan tudsz elég jó cuccokat leszedni.

snaper

snaper

InsanelyMac Protégé

• Members
  • PipPip
  • 81 posts
Na végre megvagytok...na sziasztok:)))

Nekem otthon :
MAC OSX 10.4.6
Intel P4, 2GHz,
MSI alap, Intel chipset,
512 MB

AMI kellene az KREKK LOGIC PRO 7.2-höz...:)

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Na végre megvagytok...na sziasztok:)))

Nekem otthon :
MAC OSX 10.4.6
Intel P4, 2GHz,
MSI alap, Intel chipset,
512 MB

AMI kellene az KREKK LOGIC PRO 7.2-höz...:poster_oops:

hát azt nem itt kell kérni, de ha olyat keresel hogy serialbox akkor talán valami megoldás lessz ott

snaper

snaper

InsanelyMac Protégé

• Members
  • PipPip
  • 81 posts
Köszi...serialbox az nincs meg..d.e iserial reader az megvan...:)

csu-csu

csu-csu

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 7 posts
Sziasztok,

Elösször is kezdő vagyok a területen, de nagyon szeretnék egy használható osxet a gépemre.

Szoval jó úton haladok az biztos, fel telepítettem a Jas féle 10.4.6 macosxet de sajnos tetü lassú. Megkockáztatom hogy annó vmware-n gyorasbb volt. Erre kéne nekem valami ötlet.

jah, a cofigom: 3000sempron,sse2,sse3
512ram
asus k8n
ati radeon 9550XT

vannak még problémáim a billel és az egerem is bugossan megy.. .szóval sok parám van vele, de csak a lassú dologra szeretnék valakitől egy kimertő választ kapni.

még egyszer köszi előrre a segítséget.

nyuszivagy

nyuszivagy

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 20 posts

Sziasztok,

Elösször is kezdő vagyok a területen, de nagyon szeretnék egy használható osxet a gépemre.

Szoval jó úton haladok az biztos, fel telepítettem a Jas féle 10.4.6 macosxet de sajnos tetü lassú. Megkockáztatom hogy annó vmware-n gyorasbb volt. Erre kéne nekem valami ötlet.

jah, a cofigom: 3000sempron,sse2,sse3
512ram
asus k8n
ati radeon 9550XT

vannak még problémáim a billel és az egerem is bugossan megy.. .szóval sok parám van vele, de csak a lassú dologra szeretnék valakitől egy kimertő választ kapni.

még egyszer köszi előrre a segítséget.

rendesen raktad fel az amd patch-eket? (Telepítőben "Customize" gomb)
egér problémára meg van egy progi (Mousepose) LINK

csu-csu

csu-csu

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 7 posts

rendesen raktad fel az amd patch-eket? (Telepítőben "Customize" gomb)
egér problémára meg van egy progi (Mousepose) LINK

igen a Customize ben be ikszeltem az AMD supportot meg amd enablert meg ilyeneket, ennek ellenére ugyan az a tapasztalat sajnos, de most a Patch telepítésénél ugye csak annyiból tart hogy a telepítőnél kiválsztom hogy miket telepítsen ugye? Vagy kell valami mást is csinálnom még?

az egeres dolgot köszi majd kipróbálom, remélem legaláb az sikerrel fog zajlani.

nyuszivagy

nyuszivagy

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 20 posts

igen a Customize ben be ikszeltem az AMD supportot meg amd enablert meg ilyeneket, ennek ellenére ugyan az a tapasztalat sajnos, de most a Patch telepítésénél ugye csak annyiból tart hogy a telepítőnél kiválsztom hogy miket telepítsen ugye? Vagy kell valami mást is csinálnom még?

az egeres dolgot köszi majd kipróbálom, remélem legaláb az sikerrel fog zajlani.

elvileg nem kell mást csinálni, így jónak kellene lennie. Az nem lehet hogy rosszul ismeri fel a vinyódat és nem UDMA móban megy? Esetleg ha van rá lehetőséged dobd fel egy másik vinyóra. Vagy esetleg még megpróbálhatod a Semjaza féle update-et felrakni.

milyn vinyód van? nforce + SATA nem nagyon szereti egymást

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

© 2014 InsanelyMac  |   News  |   Forum  |   Downloads  |   OSx86 Wiki  |   Mac Netbook  |   PHP hosting by CatN  |   Designed by Ed Gain  |   Logo by irfan  |   Privacy Policy