Jump to content

[GR]Τα Ελληνικά


salax
 Share

11 posts in this topic

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και μέρες με δυσαρεστεί το γεγονός οτι εκεί που εμφανίζονται τα Your Language subforums ενώ υπάρχουν επιλογές για αρκετές γλώσσες, δεν υπάρχει η επιλογή για Ελληνικά. Εντάξει, βάζουμε τις αγκύλες για να προσδιορίσουμε σε ποιούς απευθυνόμαστε, και προχωράμε παρακάτω.

Δεν ξέρω εσάς, αλλά εμένα κάπου μου "στραβώνει". Δεν θεωρώ οτι είμαι ρατσίστρια, αλλά γιατί δηλαδή να μην προστεθεί ενα Tag με την χώρα μας στις bold επιλογές, και να συγκεντρώνονται όλα τα θέματά μας εκεί?

Αν νομίζετε οτι υπερβάλω, ΟΚ δεν λέω τίποτα άλλο.

Παρ' όλα αυτά, έχω ήδη στείλει πμ σε 1 administrator και σε 1 global moderator εδώ και περίπου 10 μέρες, αλλά ούτε ενέργειες είδα, ούτε απάντηση πήρα που να μου λένε τουλάχιστον οτι δεν μπορούν/δεν θέλουν..

Πιστεύω όμως πως αν είμαστε αρκετοί χρήστες και τους ζαλίσουμε/πιέσουμε λιγάκι κάτι μπορεί να γίνει.

Αν συμφωνείτε, ή έστω έχετε να προτείνετε κάτι, θα χαρώ πολύ να το συζητήσουμε.

Φιλικά,

Λία

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και μέρες με δυσαρεστεί το γεγονός οτι εκεί που εμφανίζονται τα Your Language subforums ενώ υπάρχουν επιλογές για αρκετές γλώσσες, δεν υπάρχει η επιλογή για Ελληνικά. Εντάξει, βάζουμε τις αγκύλες για να προσδιορίσουμε σε ποιούς απευθυνόμαστε, και προχωράμε παρακάτω.

Δεν ξέρω εσάς, αλλά εμένα κάπου μου "στραβώνει". Δεν θεωρώ οτι είμαι ρατσίστρια, αλλά γιατί δηλαδή να μην προστεθεί ενα Tag με την χώρα μας στις bold επιλογές, και να συγκεντρώνονται όλα τα θέματά μας εκεί?

Αν νομίζετε οτι υπερβάλω, ΟΚ δεν λέω τίποτα άλλο.

Παρ' όλα αυτά, έχω ήδη στείλει πμ σε 1 administrator και σε 1 global moderator εδώ και περίπου 10 μέρες, αλλά ούτε ενέργειες είδα, ούτε απάντηση πήρα που να μου λένε τουλάχιστον οτι δεν μπορούν/δεν θέλουν..

Πιστεύω όμως πως αν είμαστε αρκετοί χρήστες και τους ζαλίσουμε/πιέσουμε λιγάκι κάτι μπορεί να γίνει.

Αν συμφωνείτε, ή έστω έχετε να προτείνετε κάτι, θα χαρώ πολύ να το συζητήσουμε.

Φιλικά,

Λία

 

 

Συμφωνω μαζι σου αλλα δυσκολο το βλεπω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δυσκολο το βλεπω να μας κανουν τη χαρη να βαλουν την γλωσσα μας στις "sticky" επιλογες.

Οσον αφορα την ελληνικη σε Mac υπαρχει ενα σχετικο official update που θα το βρεις στο κανονικο site της Apple.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο το βλεπω να μας κανουν τη χαρη να βαλουν την γλωσσα μας στις "sticky" επιλογες.

Οσον αφορα την ελληνικη σε Mac υπαρχει ενα σχετικο official update που θα το βρεις στο κανονικο site της Apple.

 

 

μπορεις να μου δωσεις το Link?απο το rainbow μου ζηταει να κανω αιτηση και να δωσω τα στοιχεια μου :D για να δουν οτι οντως εχω αγορασει mac. στο αγγλικο site δεν βρηκα κατι....heeeeelp.....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια σε ολους.

lenovo 3000 c200 , dual boot, osx86 10.5.6 snow leopard και xp (αναγκαιο κακο ) :D

το 10.5.6. εγινε upgrade απο το εγκατεστημενο 10.5.5 μεσω του software update.

δουλευουν ολα τελεια εκτος του ηχου που φτιαχνεται :D και της ιντελ wifi 3945

που δε φτιαχνεται :P , ακομη τουλαχιστον

 

http://greek-mac.com/greek.html το λινκ για ελληνικα

 

 

 

το boot camp δε δουλευει στα hacintosh....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

off topic

 

paidia To insanelymac.gr anikse elate kai eseis twra kai kante eggrafi grapste nea themata voithiste kai voithithite apo alous xristes grapste tutorials grapste ta provlimata sas kai kante geniki sizitisi me alous xristes

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...