Jump to content

[HNG] Magyar osx_86 topik


Gdfath3r
 Share

74 posts in this topic

Recommended Posts

Hát oksa. Köszönöm szépen. Töltögetem lefele. DE elég lassúcska. Néha jön 1Kb/skel néha meg még annyival sem. Nincs valami jó kis site ahol rendesen fent van?

 

 

Probáld Bitcomet-el és a portot álitsd 1720-ra. van egy olyan a beállitás valahol hogy anto BT protocol, és azt állitsd auto-ra.

Link to comment
Share on other sites

Hi,

 

Nekem egy HP laptopom van lasg signature. Volt 8f1099-es kernelem most meg 8f1111 van. Nagy valtozas a ketto kozt nem volt, max annyi, hogy a 8f1111-hez mar a 3. maxxus-fele kernel patchet hasznalom, amitol a grafika mintha egy picit meggyorsult volna. Egyebkent:

Video: ATI Mobility Radeon 7000 IGP: nem ismeri fel, VESA 2.0 modban muxik. OpenGL sincs, de az csak a referencia Intel Macekben levo integral Intel 600-as chipsetekkel megy, ilyen pl az IBM ThinkPad-ekben van. Egyebkent igy is teljesen OK a gep video sebessege, csak az OpenGL screensavereket hianyolom :(

Hang: ALi 1350, nyet.

USB: VIA USB chipsetek (VT83C572). A hubokat felismeri a tiger, az usb device-okat meg nem :)

Firewire: felismeri az OS, de nem probaltam meg ki.

Wireless: PC Card meg USB wifi kartyam van. Mivel egyik alrendszer sem muxik -> meg nem probalhattam ki.

 

Progik: nativ progik jol muxenek, safari sem repked.. Quicktime teljesen ok.

ja, aki nem ismerne: tessek felrakni a Quicksilver app launcher progit (http://quicksilver.blacktree.com/) nagyon jol lehet vele billentyuzetrol progikat inditani... must have.

Rosetta: Office jol megy, tenyleg..

 

Memph

 

 

A quicksilvert hálásan köszönöm..:) Télleg jó...viszont tudok ajánlani egy P2P gyüjteményt ami itt van:http://www.pure-mac.com/p2p.html Itt is télleg megvan minden hálozatra a megfelelö. Már ki is probáltam a DC-re a ShakesPeer-t...

Link to comment
Share on other sites

Hát oksa. Köszönöm szépen. Töltögetem lefele. DE elég lassúcska. Néha jön 1Kb/skel néha meg még annyival sem. Nincs valami jó kis site ahol rendesen fent van?

 

 

 

Azota változott a helyzet, kiderült hogy a v4-es patch nem az igazi, tehát javaslom hogy használd a v3-ast amit én is jelenleg használok, és minden benne van.

 

http://www.win2osx.net/forum/showthread.ph...17465#post17465

 

itt található az illet? patch.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Megint én vagyok.

Végre lejött a 8f1111-es verzió is. Feltettem rá a legfrisebb JAS féle pathet (4.2b). Indítom.... Halál.

Megint megakad ott, hogy no debugger device. (Előtte még jönnek olyanok, hogy SAM multimedia: read or write error..., meg valami szöszöl a hálókártyával)

 

Mi a fenét lehet ezzel még kezdeni?????!

Vagy kéne valami indítási paraméter az installhoz?

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Megint én vagyok.

Végre lejött a 8f1111-es verzió is. Feltettem rá a legfrisebb JAS féle pathet (4.2b). Indítom.... Halál.

Megint megakad ott, hogy no debugger device. (Előtte még jönnek olyanok, hogy SAM multimedia: read or write error..., meg valami szöszöl a hálókártyával)

 

Mi a fenét lehet ezzel még kezdeni?????!

Vagy kéne valami indítási paraméter az installhoz?

 

Lehet, hogy gond van e gépeddel....arra gondolok hogy talán hibásan van összerakva.....a "klasszikus" megoldások a biztosak.....vagyis jumper beálitások, stb. rendben kell legyenek, illetve megjegyezem ne is probáld SATA-ra tenni.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Megint én vagyok.

Végre lejött a 8f1111-es verzió is. Feltettem rá a legfrisebb JAS féle pathet (4.2b). Indítom.... Halál.

Megint megakad ott, hogy no debugger device. (Előtte még jönnek olyanok, hogy SAM multimedia: read or write error..., meg valami szöszöl a hálókártyával)

 

Mi a fenét lehet ezzel még kezdeni?????!

Vagy kéne valami indítási paraméter az installhoz?

 

 

Ird ki kérlek a konfigodat.mindenkinek könnyebb lenne.

Ird le pontosan mit csináltál.Estleg upgradelni akartad 10.4.1-röl?stb....

 

Egy ötlet:

Kapcsold ki az USB-t BIOS-ban.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Megint én vagyok.

Végre lejött a 8f1111-es verzió is. Feltettem rá a legfrisebb JAS féle pathet (4.2b). Indítom.... Halál.

Megint megakad ott, hogy no debugger device. (Előtte még jönnek olyanok, hogy SAM multimedia: read or write error..., meg valami szöszöl a hálókártyával)

 

A "SAM multimedia: read or write error" tényleg olvasási hibát jelez -> gondja van a dvd olvasónak. Ha esetleg VMWare-ből csinálod az install-t és az install DVD nem tényleges DVD olvasóról megy, akkor daemon toolst kell használni, mert a VMWare-nek béna a CD/DVD ROM emulációja.

 

Memph

Link to comment
Share on other sites

A konfigom:

AMD 64 3000 + CPU (Venice, SSE3, meg minden ami kell)

ASUS A8N-E alaplap

MSI NX 6600 VGA

1 gib memória

van SATA meg nem SATA vinyó is (tudom, h satára nem lehet)

 

Az USBset meg mindjárt kipróbálom

 

És amúgy teljesen natívban próbáltam feltenni, mindenféle mountolásn élkül, tehát DVDről.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ohh

tenkjúverimaccs :(

 

majd utánanézek később, de ez egy olyan, amit még nem próbáltam..

 

legalábbis ha a "wesleypatch" az nem ez :pope:

 

Én még anno a "JaS.1111a.Generic.Patch.v4.2b" patchet töltöttem le, amiben elvileg szintén benne van a PS2 support, de ennek ellenére csak USB-ről működik az egér meg a bill ... pedig jó lenne valahogy megoldani, mert így elég kényelmetlen. Nem lehet valahogy utólag ezt a ApplePS2controller.kext-et belevarázsolni a már kész, működő rendszerbe?

 

Thx előre is!

Link to comment
Share on other sites

Naná, akkor hogy felment...kiderült nemrég hogy az új iMac is 945-ös csipszettel van gyártva...szoval, minden ami vele van, támogatott....

Ennek szívböl örülök :(

10.4.4-röl nem tudtok valamit.

Látok itt valami 10.4.4 mach kernelt, az mit csinál?

Edited by Bubu007
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ennek szívböl örülök :)

10.4.4-röl nem tudtok valamit.

Látok itt valami 10.4.4 mach kernelt, az mit csinál?

Jééé...hol látod?...

 

De ha arra gondolsz hogy frissited a jelenlegit, akkor ne tedd, mert hazavágod a telepitésed...várd meg amig jönnek az uj cuccok.

Link to comment
Share on other sites

Jééé...hol látod?...

 

De ha arra gondolsz hogy frissited a jelenlegit, akkor ne tedd, mert hazavágod a telepitésed...várd meg amig jönnek az uj cuccok.

 

OK higgadok :(

Jöhetne már a full 10.4.4, remélem sikerül megtörni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Azért kérdezem a következőket mert hátha valaki tudja rögtön és akkor csak a megfelelő cuccokat tölteném le

Tehát a konfigom:

abit ai-7 alaplap

p4 2.8ghz cpu

1 gb ram

nvidia mx4000 video

ibm hdd

 

Tehét melyik install iso-t kell letöltenem, és esetlegesen melyik patch-eket.

A videokártyámat fogja támogatni vagy csak 1024x768x60hz-en fogom tudni használni?

köszi előre is a válaszokat...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Azért kérdezem a következ?ket mert hátha valaki tudja rögtön és akkor csak a megfelel? cuccokat tölteném le

Tehát a konfigom:

abit ai-7 alaplap

p4 2.8ghz cpu

1 gb ram

nvidia mx4000 video

ibm hdd

 

Tehét melyik install iso-t kell letöltenem, és esetlegesen melyik patch-eket.

A videokártyámat fogja támogatni vagy csak 1024x768x60hz-en fogom tudni használni?

köszi el?re is a válaszokat...

 

 

10.4.3 8f1111 DTK + Jas patch v.4.2b

 

Vidkarid esetleg btamogatja a 1280x1024x32-ot, a 60 hz folottit ne is probald, mert nVidia karik nem tamogatottak meg....

Link to comment
Share on other sites

10.4.3 8f1111 DTK + Jas patch v.4.2b

 

Vidkarid esetleg btamogatja a 1280x1024x32-ot, a 60 hz folottit ne is probald, mert nVidia karik nem tamogatottak meg....

Ezt próbáltam és fel is ment, a videókártya télleg szar, annyi gondom van hogy restart nem megy shutdown igen, illetve a maxxuss seedupdate nem megy fel mert a wincsiválasztásnál egy piros felkiáltójel van rajta és nem lehet kiválasztani (kb 30gb szabad hely van rajta)

Link to comment
Share on other sites

Ezt próbáltam és fel is ment, a videókártya télleg szar, annyi gondom van hogy restart nem megy shutdown igen, illetve a maxxuss seedupdate nem megy fel mert a wincsiválasztásnál egy piros felkiáltójel van rajta és nem lehet kiválasztani (kb 30gb szabad hely van rajta)

 

 

Nekem is ugy van...nincs restartom, megy a shutdown....ez valoszinuleg az ACPI drivernek koszonheto ami lehet hogy bugos a 10.4.3-ban, de jo volt az elozo 10.4.1-ben. A maxxus seedupdate-t valoszinu nem kell telepitened...miert is kell neked telepiteni?????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Kéne egy kicsi segítség, némi gondom van az osx86-ommal.

Sikerült feltennem a laptopomra, a telepítő "simán" lement (-x paraméterrel), ám azóta nem indul el. Szépen bebootol egy kék képernyőig, és fogalmam sincs, hogy ezután minek kéne jönnie. Mindenesetre semmi sem jön :blink:

Az a baj, hogy ha -v paraméterrel indítok, akkor sem látom az utolsó üzenetet, mielőtt bejönne a grafikus felület "előzménye". Az utolsó, amit el tudtam olvasni, hogy a wlan-omat nem komálja, de hát ez nem újdonság.

Ha van valakinek tapasztalata, kérem segítsen... Jah, a laptop egy HP Compaq NC6220

Köszönöm előre is a segítséget :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Kéne egy kicsi segítség, némi gondom van az osx86-ommal.

Sikerült feltennem a laptopomra, a telepít? "simán" lement (-x paraméterrel), ám azóta nem indul el. Szépen bebootol egy kék képerny?ig, és fogalmam sincs, hogy ezután minek kéne jönnie. Mindenesetre semmi sem jön :blink:

Az a baj, hogy ha -v paraméterrel indítok, akkor sem látom az utolsó üzenetet, miel?tt bejönne a grafikus felület "el?zménye". Az utolsó, amit el tudtam olvasni, hogy a wlan-omat nem komálja, de hát ez nem újdonság.

Ha van valakinek tapasztalata, kérem segítsen... Jah, a laptop egy HP Compaq NC6220

Köszönöm el?re is a segítséget :D

 

helló

 

lehet, hogy hülye kérdés, de -x el próbáltad már indítani? mármint az osxet

jameg pontosan melyik osxet raktad?

 

jah nem mondtam előbb hülyeséget..

lehet F8-at nyomni bootoláskor, csak sietni kell :D

(ezt eddíg nem tudtam, de reméltem..)

bár annyiból lehet hülyeség volt megkérdezni, mivel lehet hogy már próbáltad..

Link to comment
Share on other sites

amúgy tök kár, hogy nem jönnek ki mostanában (legalábbis én nem találok) olyan natúr telepít? isok, mint pl az a 8fffa generic install disc volt.. vagy esetleg rosszul tudom, és kijött eredetiben mindenféle patchek nélküli 10.4.5? vagy az csak egy patch 10.4.4hez?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...