Jump to content

[HNG] Magyar osx_86 topik

• Please log in to reply
73 replies to this topic

pumafi

pumafi

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 12 posts
Nahhát megvolt a patchelés is.
Egészen pontosan ez:
Maxxuss DVD/ISO Patcher
Utána kiírtam DVDre, és boot.
Nah hát semmit nem változott. kdp_pol: no debugger device
Van valami ötletetek? vagy töltsem le a 8f1111 -et? próbálkozzak azzal?

Amúgy a procim adatai:
Venice (90 nm SOI)

* CPU-Stepping: E3, E6
* L1-Cache: 64 + 64 KB (Data + Instructions)
* L2-Cache: 512 KB, fullspeed
* MMX, Extended 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3, AMD64, Cool'n'Quiet, NX Bit
* Socket 939, 1000 MHz HyperTransport (HT1000)
* VCore: 1.35 V or 1.40 V
* Power Consumption (TDP): 67 Watt max
* First Release: April 4, 2005
* Clockrate: 1800 - 2400 MHz

Szal elvileg minden okés vele.
Plíííz segítsetek!!! ;)

Edited by pumafi, 27 December 2005 - 07:17 PM.

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Nah picit még kérdezgetek:
Mi a különbség a 8f1111 és 8f1099 között?

Jó kérdés, ugy tudom hogy jobb az ATI videokártyák támogatottsága és extrában full Altivec G4-es procik illetve jobb Rosetta compatibilitás. Ujabb az iTunes benne. Ennyi..

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Nahhát megvolt a patchelés is.
Egészen pontosan ez:
Maxxuss DVD/ISO Patcher
Utána kiírtam DVDre, és boot.
Nah hát semmit nem változott. kdp_pol: no debugger device
Van valami ötletetek? vagy töltsem le a 8f1111 -et? próbálkozzak azzal?

Amúgy a procim adatai:
Venice (90 nm SOI)

* CPU-Stepping: E3, E6
* L1-Cache: 64 + 64 KB (Data + Instructions)
* L2-Cache: 512 KB, fullspeed
* MMX, Extended 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3, AMD64, Cool'n'Quiet, NX Bit
* Socket 939, 1000 MHz HyperTransport (HT1000)
* VCore: 1.35 V or 1.40 V
* Power Consumption (TDP): 67 Watt max
* First Release: April 4, 2005
* Clockrate: 1800 - 2400 MHz

Szal elvileg minden okés vele.
Plíííz segítsetek!!! :D

Hát sajnos a 8f1099 nekem se jött be... a 8f1111 viszont tuttira bejött. A patchet meg itt találod meg:http://www.win2osx.net/forum/showthread.php?t=2338&highlight=JaS+1111a+Generic+Patch+Final

Memph

Memph

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 7 posts
Hi,

Nekem egy HP laptopom van lasg signature. Volt 8f1099-es kernelem most meg 8f1111 van. Nagy valtozas a ketto kozt nem volt, max annyi, hogy a 8f1111-hez mar a 3. maxxus-fele kernel patchet hasznalom, amitol a grafika mintha egy picit meggyorsult volna. Egyebkent:
Video: ATI Mobility Radeon 7000 IGP: nem ismeri fel, VESA 2.0 modban muxik. OpenGL sincs, de az csak a referencia Intel Macekben levo integral Intel 600-as chipsetekkel megy, ilyen pl az IBM ThinkPad-ekben van. Egyebkent igy is teljesen OK a gep video sebessege, csak az OpenGL screensavereket hianyolom :P
Hang: ALi 1350, nyet.
USB: VIA USB chipsetek (VT83C572). A hubokat felismeri a tiger, az usb device-okat meg nem :)
Firewire: felismeri az OS, de nem probaltam meg ki.
Wireless: PC Card meg USB wifi kartyam van. Mivel egyik alrendszer sem muxik -> meg nem probalhattam ki.

Progik: nativ progik jol muxenek, safari sem repked.. Quicktime teljesen ok.
ja, aki nem ismerne: tessek felrakni a Quicksilver app launcher progit (http://quicksilver.blacktree.com/) nagyon jol lehet vele billentyuzetrol progikat inditani... must have.
Rosetta: Office jol megy, tenyleg..

Memph

pumafi

pumafi

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 12 posts

Hát sajnos a 8f1099 nekem se jött be... a 8f1111 viszont tuttira bejött. A patchet meg itt találod meg:http://www.win2osx.net/forum/showthread.php?t=2338&highlight=JaS+1111a+Generic+Patch+Final

Hát oksa. Köszönöm szépen. Töltögetem lefele. DE elég lassúcska. Néha jön 1Kb/skel néha meg még annyival sem. Nincs valami jó kis site ahol rendesen fent van?

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Hát oksa. Köszönöm szépen. Töltögetem lefele. DE elég lassúcska. Néha jön 1Kb/skel néha meg még annyival sem. Nincs valami jó kis site ahol rendesen fent van?

Probáld Bitcomet-el és a portot álitsd 1720-ra. van egy olyan a beállitás valahol hogy anto BT protocol, és azt állitsd auto-ra.

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Hi,

Nekem egy HP laptopom van lasg signature. Volt 8f1099-es kernelem most meg 8f1111 van. Nagy valtozas a ketto kozt nem volt, max annyi, hogy a 8f1111-hez mar a 3. maxxus-fele kernel patchet hasznalom, amitol a grafika mintha egy picit meggyorsult volna. Egyebkent:
Video: ATI Mobility Radeon 7000 IGP: nem ismeri fel, VESA 2.0 modban muxik. OpenGL sincs, de az csak a referencia Intel Macekben levo integral Intel 600-as chipsetekkel megy, ilyen pl az IBM ThinkPad-ekben van. Egyebkent igy is teljesen OK a gep video sebessege, csak az OpenGL screensavereket hianyolom :(
Hang: ALi 1350, nyet.
USB: VIA USB chipsetek (VT83C572). A hubokat felismeri a tiger, az usb device-okat meg nem :)
Firewire: felismeri az OS, de nem probaltam meg ki.
Wireless: PC Card meg USB wifi kartyam van. Mivel egyik alrendszer sem muxik -> meg nem probalhattam ki.

Progik: nativ progik jol muxenek, safari sem repked.. Quicktime teljesen ok.
ja, aki nem ismerne: tessek felrakni a Quicksilver app launcher progit (http://quicksilver.blacktree.com/) nagyon jol lehet vele billentyuzetrol progikat inditani... must have.
Rosetta: Office jol megy, tenyleg..

Memph

A quicksilvert hálásan köszönöm..:) Télleg jó...viszont tudok ajánlani egy P2P gyüjteményt ami itt van:http://www.pure-mac.com/p2p.html Itt is télleg megvan minden hálozatra a megfelelö. Már ki is probáltam a DC-re a ShakesPeer-t...

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Azota változott a helyzet, kiderült hogy a v4-es patch nem az igazi, tehát javaslom hogy használd a v3-ast amit én is jelenleg használok, és minden benne van.

http://www.win2osx.n...17465#post17465

itt található az illet? patch.

pumafi

pumafi

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 12 posts
És a Wesley féle patch? Az milyen? Mert találtam a neten egy olyan verziót, ami már ezzel meg van patchelve

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

És a Wesley féle patch? Az milyen? Mert találtam a neten egy olyan verziót, ami már ezzel meg van patchelve

Közben beszélgettem az IRC-n JaS-al és stabilizálta a legujjabb 4.1 patch-et....tehát ujra kiadta és lehet használni

Itt egy link bövebben a 10.4.3-as hackelésröl: http://win2osx.net/w...x.php/Main_Page

pumafi

pumafi

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 12 posts
Üdv!
Megint én vagyok.
Végre lejött a 8f1111-es verzió is. Feltettem rá a legfrisebb JAS féle pathet (4.2b). Indítom.... Halál.
Megint megakad ott, hogy no debugger device. (Előtte még jönnek olyanok, hogy SAM multimedia: read or write error..., meg valami szöszöl a hálókártyával)

Mi a fenét lehet ezzel még kezdeni?????!
Vagy kéne valami indítási paraméter az installhoz?

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Üdv!
Megint én vagyok.
Végre lejött a 8f1111-es verzió is. Feltettem rá a legfrisebb JAS féle pathet (4.2b). Indítom.... Halál.
Megint megakad ott, hogy no debugger device. (Előtte még jönnek olyanok, hogy SAM multimedia: read or write error..., meg valami szöszöl a hálókártyával)

Lehet, hogy gond van e gépeddel....arra gondolok hogy talán hibásan van összerakva.....a "klasszikus" megoldások a biztosak.....vagyis jumper beálitások, stb. rendben kell legyenek, illetve megjegyezem ne is probáld SATA-ra tenni.

FancyNatra

FancyNatra

Bombardier

• Members
  • PipPipPip
  • 139 posts

Üdv!
Megint én vagyok.

Ird ki kérlek a konfigodat.mindenkinek könnyebb lenne.
Ird le pontosan mit csináltál.Estleg upgradelni akartad 10.4.1-röl?stb....

Egy ötlet:
Kapcsold ki az USB-t BIOS-ban.

Memph

Memph

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Üdv!
Megint én vagyok.

A "SAM multimedia: read or write error" tényleg olvasási hibát jelez -> gondja van a dvd olvasónak. Ha esetleg VMWare-ből csinálod az install-t és az install DVD nem tényleges DVD olvasóról megy, akkor daemon toolst kell használni, mert a VMWare-nek béna a CD/DVD ROM emulációja.

Memph

pumafi

pumafi

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 12 posts
A konfigom:
AMD 64 3000 + CPU (Venice, SSE3, meg minden ami kell)
ASUS A8N-E alaplap
MSI NX 6600 VGA
1 gib memória
van SATA meg nem SATA vinyó is (tudom, h satára nem lehet)

Az USBset meg mindjárt kipróbálom

És amúgy teljesen natívban próbáltam feltenni, mindenféle mountolásn élkül, tehát DVDről.

Bubu007

Bubu007

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 8 posts

illetve megjegyezem ne is probáld SATA-ra tenni.

Én hétvégén tettem fel egy gépre amiben 1db S-ATA winchester volt, és minden gond nélkül felment rá a rendszer.

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts
Persze,....valamelyst Intel és Viás sata-k támogatva vannak, csak nem tudom melyek....ha megírnád mire tetted fel...

DaNarancs

DaNarancs

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts

ohh
tenkjúverimaccs :(

majd utánanézek később, de ez egy olyan, amit még nem próbáltam..

legalábbis ha a "wesleypatch" az nem ez :pope:

Én még anno a "JaS.1111a.Generic.Patch.v4.2b" patchet töltöttem le, amiben elvileg szintén benne van a PS2 support, de ennek ellenére csak USB-ről működik az egér meg a bill ... pedig jó lenne valahogy megoldani, mert így elég kényelmetlen. Nem lehet valahogy utólag ezt a ApplePS2controller.kext-et belevarázsolni a már kész, működő rendszerbe?

Thx előre is!

Bubu007

Bubu007

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Persze,....valamelyst Intel és Viás sata-k támogatva vannak, csak nem tudom melyek....ha megírnád mire tetted fel...

Asus P5LD2-VM

Gdfath3r

Gdfath3r

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 212 posts

Asus P5LD2-VM

Naná, akkor hogy felment...kiderült nemrég hogy az új iMac is 945-ös csipszettel van gyártva...szoval, minden ami vele van, támogatott....

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

© 2014 InsanelyMac  |   News  |   Forum  |   Downloads  |   OSx86 Wiki  |   Mac Netbook  |   PHP hosting by CatN  |   Designed by Ed Gain  |   Logo by irfan  |   Privacy Policy