Jump to content

   {GR} OSx86 10.6.X Snow Leopard   


GFOnyX
 Share

10 posts in this topic

Recommended Posts

.

 

Ανοίγω αυτό το τοπικ για να περιγράψουμε τα βήματα που ακολουθήσαμε ώστε να εγκαταστήσουμε το Snow Leopard στα μηχανήματα μας αλλά και για να βοηθήσουμε όσους δεν μπορούν να επιτύχουν την εγκατάσταση.

 

Αναφέρετε:

 

1.Μέθοδο

2.Hardware

3.Σημεία στα οποία δυσκολευτήκατε ανεξάρτητα απο επιτυχή η μη εγκατάσταση.

 

______________________

 

Τo έχω εγκαταστήσει σε λαπτοπ HP Pavilion και το σημείο που με δυσκόλεψε ήταν στο DSTD editing

 

Έχω ανεβάσει οδηγό (στα αγγλικά) εδώ: http://onyx-.tumblr.com/post/190012574/gui...w-leopard-on-pc

 

Μπορείτε να δείτε το βίντεο εδώ:

 

tube.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδεύομαι τρελά με το DSDT και τα έχω πάρει στο κρανείο.. έχω την ga ud3lr μια χαρά συμβατή με όλα τα kext και τα x32 & x64 και δεν μπορώ να βγάλω σωστό dsdt.. kp κάθε φορά.. arg#

 

Και τώρα που ξαναπέρασα το iAtkos 10.5.7 γαμώτο δεν βλέπει την nvidia gts250.. πωω τα νεύρα μου..

Link to comment
Share on other sites

Το DSDT είναι μεγάλος μπελάς.Εγω στο λαπτοπ να δεις τι τράβαγα που καθε φορά έπρεπε να ανοίγω το λαπτοπ και να βγάζω την CMOS μπαταρία για λιγα λεπτά και μετά πάμε πάλι, μέχρι να το φτιάξω.

 

Δεν μπορείς να βρεις κάποιο έτοιμο να κατεβάσεις απο εδώ?

Στον οδηγό μου έχω ένα παράθεμα απο άλλον οδηγό μόνο για το DSDT συγκεκριμένα που τα εξηγεί αρκετά καλά και αναλυτικά.Δες μήπως σε βοηθήσει καθόλου αυτό.

 

PS: Απο εβδομάδα θα το εγκαταστήσω και στο desktop με AMD. Να δούμε πως θα πάει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Βρε μπορεί να παίξει κάτι με ένα pre-compiled.. γιατί είναι rt1000 η lan.. το θέμα είναι ο ήχος που είναι acl888 και η nvidia μου που είναι gts250..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετέφρασα τον οδηγό μου στα ελληνικά και τους συγκέντρωσα όλους μαζί σε ένα blog.

 

Μπορείτε να διαβάσετε τον οδηγό για το Snow Leopard στα ελληνικά εδώ: Εγκαταστήστε το Mac OS X 10.6 Snow Leopard στο PC σας.

 

Mέσα στην εβδομάδα ξεκiνώ και δοκιμές στον AMD.

Link to comment
Share on other sites

Επιτυχής εγκατάσταση στο Desktop me AMD

 

Specs: A64 3000+

ASUS A8N SLi Deluxe (nForce 4)

nVidia 6600GT 128mb

Sata HD WD

 

Με παίδεψε λίγο παραπάνω λόγω kernel και συγκεκριμένων kexts.παρόλα αυτά το σύστημα το τελείωσα πριν λίγο,είναι fully working και απο την στιγμή που το 10.6.1 update δεν φέρνει αλλαγές στον πυρήνα το update έγινε κανονικότατα μέσω Software update.

post-61418-1253739448_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

off topic

 

paidia To insanelymac.gr anikse elate kai eseis twra kai kante eggrafi grapste nea themata voithiste kai voithithite apo alous xristes grapste tutorials grapste ta provlimata sas kai kante geniki sizitisi me alous xristes

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
 Share

×
×
  • Create New...