Jump to content

[HNG] Magyar osx_86 topik


Gdfath3r
 Share

74 posts in this topic

Recommended Posts

Remélem, járnak erre magyar userek is...szoval ki mit futtat?...programokra vagyok kiváncsi....

Nekem sikerült eddig majdnem minden progit telepiteni, Skype kivételével, ami makacsul ragaszkodik az eredeti Mac-hez.

Edited by Gdfath3r
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Nekem eddig egy sikeres és egy sikertelen projectem van.

 

Sikeres.

kb 2 héttel ezelőt telepítetem először az OSX86ot (Macintosh emulátorokon edződtem...:) )

Sikersen telepítettem 10.4.1-et, majd a 10.4.3 f11111-et is egy asztali gépre: Asrock K8Upgrade NF3, AMD Sempron 2600+ (2200Mhz), IDE drive, integrált AC 97 hangkártya, ATI radeon 9600 pro, alaplapi Ethernet helyett Realtek 8139.

Működik rendesen, 10.1-hez képest van hang a 10.3-ban , de Network setup időnként elszáll., 10.1 lassabb volt de stabilabb. Kicsit elégedetlen vagyok a Radeon támogatással, mvel a ATIRadeon9700.kext használata esetén az interface lelassul, gyakorlatilag használhatatlan, így VESA módban használom, de így 60 Hz a képfrissítés....., valamint nem mennek OPENGL alkalmazások pl.játékok. Próbátam a Cube-t kp 30-60 Fps-sel ment akcelerált módban, kilépés után azonban eltűnik a cursor.......

QuickTime lejátszás bugosnak tűnik, DVD lejátszás iMovieHD-val szintén időnként elszáll.

Video LAN azonban még VESA módban is tuti, nem is lassú.....

Működik az iWork és iMovie is. Jól működik a Safari, bár némely honlapon elszáll....

Tuti jó a Network is, látom a DSL routerre kötött gépeket (PC és Notebook is !), és fordítva is működik, Windows XP-ről látom az OSX86 gépet.

 

Sikertelen

Acer Aspire 3022 Notebook Sempron 2800, radeon x600, a bajok forrása az ATI déli híd RS480+ SB 400,

csak vmware alatt működik, azonban úgy nagyon lassú. Natívan bootolás után still waiting for root device hibaüzenet jön. Sajna nem találtam még megoldást.... és a fórumokon is csak kérdések vannak, válaszok nincsenek...

 

Pedig leginkább a laptopra telepíteném a Keynote miatt....

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Nekem eddig egy sikeres és egy sikertelen projectem van.

 

Sikeres.

kb 2 héttel ezelőt telepítetem először az OSX86ot (Macintosh emulátorokon edződtem...;) )

Sikersen telepítettem 10.4.1-et, majd a 10.4.3 f11111-et is egy asztali gépre: Asrock K8Upgrade NF3, AMD Sempron 2600+ (2200Mhz), IDE drive, integrált AC 97 hangkártya, ATI radeon 9600 pro, alaplapi Ethernet helyett Realtek 8139.

Működik rendesen, 10.1-hez képest van hang a 10.3-ban , de Network setup időnként elszáll., 10.1 lassabb volt de stabilabb. Kicsit elégedetlen vagyok a Radeon támogatással, mvel a ATIRadeon9700.kext használata esetén az interface lelassul, gyakorlatilag használhatatlan, így VESA módban használom, de így 60 Hz a képfrissítés....., valamint nem mennek OPENGL alkalmazások pl.játékok. Próbátam a Cube-t kp 30-60 Fps-sel ment akcelerált módban, kilépés után azonban eltűnik a cursor.......

QuickTime lejátszás bugosnak tűnik, DVD lejátszás iMovieHD-val szintén időnként elszáll.

Video LAN azonban még VESA módban is tuti, nem is lassú.....

Működik az iWork és iMovie is. Jól működik a Safari, bár némely honlapon elszáll....

Tuti jó a Network is, látom a DSL routerre kötött gépeket (PC és Notebook is !), és fordítva is működik, Windows XP-ről látom az OSX86 gépet.

 

Sikertelen

Acer Aspire 3022 Notebook Sempron 2800, radeon x600, a bajok forrása az ATI déli híd RS480+ SB 400,

csak vmware alatt működik, azonban úgy nagyon lassú. Natívan bootolás után still waiting for root device hibaüzenet jön. Sajna nem találtam még megoldást.... és a fórumokon is csak kérdések vannak, válaszok nincsenek...

 

Pedig leginkább a laptopra telepíteném a Keynote miatt....

 

 

Találtam egy megoldást asszem a bajodra...egy Msi alaplap ami hasonló a tiedhez:

 

Custom AMD [Athlon 64 3500+; MSI RS480]

 

Method: Native using Deadmoo image, 'Simple and Accurate' to copy to partition 5 on second disk, and copied Chain0 to Win XP partition to boot. Using Maxxuss 0.4 SSE2/3 patch.

 

* Note, the guide says this will not work on an extended partition, but it boots fine for me.

 

Hardware:

 

* AMD Athlon 64 3500

* 1GB memory

* On board RealtekRTL 8169 Ethernet claims it loads correctly, but haven't tested.

* On board AC97 (RealtekALC658C) won't work at all

* On board Radeon X200 works OK, but only VESA 2. Can't change resolution as monitor won't support the defaulted refresh rate.

* USB half works (see below)

* Doesn't see my SATA (first) hard drive, but recognises the other partitions on my IDE drive.

 

Comments: Needed to disable USB in the BIOS to get it to recognise the PS/2 keyboard and mouse, but the USB continued to work (for storage card, etc.) for a few re-boots, then mysteriously stopped working. Removed the ApplieIntel*.kext, though I'm not sure it was necessary. Also removed the TPM kext, as it was using 90% CPU Tried to install my Thomson Speedtouch USB ADSL modem, but it fails to load as it notices that the processor is not PowerPC (but why should it check?)

 

 

Tehát azt mondja a csávesz, hogy az USB okozta a gondot, szoval probáld meg hátha ha azt kiíktatod akkor OK lessz.

Valoszinü nativ install, kiktatott USB-vel müködni fog.

Edited by Gdfath3r
Link to comment
Share on other sites

Feltelepíteni fel lehet VMware segítségével, de vMware nélkül, natívan nem indul, valamint nem indul az install CD bootolással.

 

Minden lehetséges boot kapcsolót -v -f stb kipróbáltam..

 

 

Egy olasz hapsinak ugyanilyen vagy hasonló alaplapja van, és neki müxik rendesen....annyi volt a gond, hogy hibás volt a wincsi jumper beállitása........szoval, nézd át a gépedet, hátha valami elkerülte a figyelmedet

 

 

http://forum.osx86project.org/index.php?sh...398entry37398

Link to comment
Share on other sites

Tapasztalatcsere rulez!

Írja ide mindenki sikerét, sikertelenségét.

 

Sajna nekem tökre nem akar menni a dolog, főként azért, mert a install nem akarja használni se a ps/2-es egeremet, se a billentyűzetet.

 

Miután találtam itthon egy usb-s egeret elkattintgattam a telepítés azon szakaszáig, ahol meg lehet ugye adni, hogy hova telepítsen.. de ott meg az a bökkenő ért, hogy nem igazán tudtam kiválasztani -egy- különálló partíciót.. úgytűnik mintha ennek az egész vinyót törölnie kéne, mielőtt bármit is csinálna..

 

Próbáltam ApplePS2Controller.kext-et belerakni isoba aztán kírni, de akkor sem volt jó..

 

jaa és én a "macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.iso" változatot használom AntiTPM patchel és semmi mással, mivel elvieleg mindent tud a procim :(

 

Celeron D 331 2.666 (van NX meg SSE3)

 

Jelenleg VMWare alatt szenvedek vele, hátha találok valami működő megoldást a ps/2es bill+egér gondomra..

 

Ha bárki tud valami okosat mondani, kivele!

 

glhf

Link to comment
Share on other sites

Sajna nekem tökre nem akar menni a dolog, főként azért, mert a install nem akarja használni se a ps/2-es egeremet, se a billentyűzetet.

 

Miután találtam itthon egy usb-s egeret elkattintgattam a telepítés azon szakaszáig, ahol meg lehet ugye adni, hogy hova telepítsen.. de ott meg az a bökkenő ért, hogy nem igazán tudtam kiválasztani -egy- különálló partíciót.. úgytűnik mintha ennek az egész vinyót törölnie kéne, mielőtt bármit is csinálna..

 

Próbáltam ApplePS2Controller.kext-et belerakni isoba aztán kírni, de akkor sem volt jó..

 

jaa és én a "macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.iso" változatot használom AntiTPM patchel és semmi mással, mivel elvieleg mindent tud a procim :(

 

Celeron D 331 2.666 (van NX meg SSE3)

 

Jelenleg VMWare alatt szenvedek vele, hátha találok valami működő megoldást a ps/2es bill+egér gondomra..

 

Ha bárki tud valami okosat mondani, kivele!

 

glhf

 

Van erre készren patch, leírással, javaslom a JaS patchet amit tök egyszerü alkalmazni...csak a szüz ISO kell neki...http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=5708

 

Minden benne van amire szükséged lehet. Sok szerencsét!

Link to comment
Share on other sites

Van erre készren patch, leírással, javaslom a JaS patchet amit tök egyszerü alkalmazni...csak a szüz ISO kell neki...http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=5708

 

Minden benne van amire szükséged lehet. Sok szerencsét!

 

ohh

tenkjúverimaccs :D

 

majd utánanézek később, de ez egy olyan, amit még nem próbáltam..

 

legalábbis ha a "wesleypatch" az nem ez :D

Link to comment
Share on other sites

ohh

tenkjúverimaccs :)

 

majd utánanézek később, de ez egy olyan, amit még nem próbáltam..

 

legalábbis ha a "wesleypatch" az nem ez :D

A "wesley" féle patch nekem nem jött be, nem is sikerült installálni a Mac-et, aztán végül is a JaS-féle patch-el sikerült megoldani a problémákat. Szerintem, kisérletezgetni drága idöben, mert kb 1 napot elcsesztem amig patchelgettem és írtam a DVD-ket....

Link to comment
Share on other sites

Remélem tudtok nekem segíteni!

 

Ki szerettem volna próbálni ezt a mac csodát a gépen. Le is töltöttem a 10.4.3as verziót. Áttettem isoban a dmg-t, és kiírtam dvdre. Mindenféle patch nélkül (ugyanis ekkor még nem tudtam, hogy ilyet is kéne).

Nah hát el is indítom az installt, ám rögtön az elején, kiírja, hogy indítsam újra a gépet, blablabla, vagy 4 nyelven.

Ha -v vel indítom, akkor az jön ki, hogy:

Waiting for remote debugger connection

kdp_pol: no debugger device

 

A gépem adatai:

Asus A8n-E alaplap

AMD 64 3000+ CPU (Venice, SSE3 támogatás)

MSI Nx6600 VGA

1 GB Dual Channel memória

 

Mit kell tennem?! segítsetek! Macet akarok! :)

Link to comment
Share on other sites

Remélem tudtok nekem segíteni!

 

Ki szerettem volna próbálni ezt a mac csodát a gépen. Le is töltöttem a 10.4.3as verziót. Áttettem isoban a dmg-t, és kiírtam dvdre. Mindenféle patch nélkül (ugyanis ekkor még nem tudtam, hogy ilyet is kéne).

Nah hát el is indítom az installt, ám rögtön az elején, kiírja, hogy indítsam újra a gépet, blablabla, vagy 4 nyelven.

Ha -v vel indítom, akkor az jön ki, hogy:

Waiting for remote debugger connection

kdp_pol: no debugger device

 

A gépem adatai:

Asus A8n-E alaplap

AMD 64 3000+ CPU (Venice, SSE3 támogatás)

MSI Nx6600 VGA

1 GB Dual Channel memória

 

Mit kell tennem?! segítsetek! Macet akarok! :)

 

 

Hát, nagyon egyszerü....meg kell patchelned, és akkor müködni fog...melyik 10.4.3-as verziót töltötted le?... a 8f1099-et vagy a 8f1111-t?...

Link to comment
Share on other sites

Hát, nagyon egyszerü....meg kell patchelned, és akkor müködni fog...melyik 10.4.3-as verziót töltötted le?... a 8f1099-et vagy a 8f1111-t?...

A 8f1099-et. És ha ilyen eccerű, kérlek mondd el melyik patchet alkossam meg! Előre is köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

A 8f1099-et. És ha ilyen eccer?, kérlek mondd el melyik patchet alkossam meg! El?re is köszönöm szépen!

 

NIncs mit..;) Én a 8f1111-et használom, az jött be nekem. A 8f1099-et nekem nem sikerült megpatchelni, avagy minden ugy látszik rendben van, csak nem bootol be....ez a nemzetküzi ÁLLJ fekete felirat, ami kernel pánikot jelent, az jött be. de egyébként a maxxuss oldalán megtalálod a patchet ami neked kell, csak írd be a gugliba hogy "maxxuss"...és ott is van.

Link to comment
Share on other sites

NIncs mit..;) Én a 8f1111-et használom, az jött be nekem. A 8f1099-et nekem nem sikerült megpatchelni, avagy minden ugy látszik rendben van, csak nem bootol be....ez a nemzetküzi ÁLLJ fekete felirat, ami kernel pánikot jelent, az jött be. de egyébként a maxxuss oldalán megtalálod a patchet ami neked kell, csak írd be a gugliba hogy "maxxuss"...és ott is van.

 

Nah picit még kérdezgetek:

Mi a különbség a 8f1111 és 8f1099 között?

Link to comment
Share on other sites

Nahhát megvolt a patchelés is.

Egészen pontosan ez:

Maxxuss DVD/ISO Patcher

Utána kiírtam DVDre, és boot.

Nah hát semmit nem változott. kdp_pol: no debugger device

Van valami ötletetek? vagy töltsem le a 8f1111 -et? próbálkozzak azzal?

 

Amúgy a procim adatai:

Venice (90 nm SOI)

 

* CPU-Stepping: E3, E6

* L1-Cache: 64 + 64 KB (Data + Instructions)

* L2-Cache: 512 KB, fullspeed

* MMX, Extended 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3, AMD64, Cool'n'Quiet, NX Bit

* Socket 939, 1000 MHz HyperTransport (HT1000)

* VCore: 1.35 V or 1.40 V

* Power Consumption (TDP): 67 Watt max

* First Release: April 4, 2005

* Clockrate: 1800 - 2400 MHz

 

Szal elvileg minden okés vele.

Plíííz segítsetek!!! ;)

Edited by pumafi
Link to comment
Share on other sites

Nah picit még kérdezgetek:

Mi a különbség a 8f1111 és 8f1099 között?

 

Jó kérdés, ugy tudom hogy jobb az ATI videokártyák támogatottsága és extrában full Altivec G4-es procik illetve jobb Rosetta compatibilitás. Ujabb az iTunes benne. Ennyi..

Link to comment
Share on other sites

Nahhát megvolt a patchelés is.

Egészen pontosan ez:

Maxxuss DVD/ISO Patcher

Utána kiírtam DVDre, és boot.

Nah hát semmit nem változott. kdp_pol: no debugger device

Van valami ötletetek? vagy töltsem le a 8f1111 -et? próbálkozzak azzal?

 

Amúgy a procim adatai:

Venice (90 nm SOI)

 

* CPU-Stepping: E3, E6

* L1-Cache: 64 + 64 KB (Data + Instructions)

* L2-Cache: 512 KB, fullspeed

* MMX, Extended 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3, AMD64, Cool'n'Quiet, NX Bit

* Socket 939, 1000 MHz HyperTransport (HT1000)

* VCore: 1.35 V or 1.40 V

* Power Consumption (TDP): 67 Watt max

* First Release: April 4, 2005

* Clockrate: 1800 - 2400 MHz

 

Szal elvileg minden okés vele.

Plíííz segítsetek!!! :D

 

Hát sajnos a 8f1099 nekem se jött be... a 8f1111 viszont tuttira bejött. A patchet meg itt találod meg:http://www.win2osx.net/forum/showthread.php?t=2338&highlight=JaS+1111a+Generic+Patch+Final

Link to comment
Share on other sites

Hi,

 

Nekem egy HP laptopom van lasg signature. Volt 8f1099-es kernelem most meg 8f1111 van. Nagy valtozas a ketto kozt nem volt, max annyi, hogy a 8f1111-hez mar a 3. maxxus-fele kernel patchet hasznalom, amitol a grafika mintha egy picit meggyorsult volna. Egyebkent:

Video: ATI Mobility Radeon 7000 IGP: nem ismeri fel, VESA 2.0 modban muxik. OpenGL sincs, de az csak a referencia Intel Macekben levo integral Intel 600-as chipsetekkel megy, ilyen pl az IBM ThinkPad-ekben van. Egyebkent igy is teljesen OK a gep video sebessege, csak az OpenGL screensavereket hianyolom :P

Hang: ALi 1350, nyet.

USB: VIA USB chipsetek (VT83C572). A hubokat felismeri a tiger, az usb device-okat meg nem :)

Firewire: felismeri az OS, de nem probaltam meg ki.

Wireless: PC Card meg USB wifi kartyam van. Mivel egyik alrendszer sem muxik -> meg nem probalhattam ki.

 

Progik: nativ progik jol muxenek, safari sem repked.. Quicktime teljesen ok.

ja, aki nem ismerne: tessek felrakni a Quicksilver app launcher progit (http://quicksilver.blacktree.com/) nagyon jol lehet vele billentyuzetrol progikat inditani... must have.

Rosetta: Office jol megy, tenyleg..

 

Memph

Link to comment
Share on other sites

Hát sajnos a 8f1099 nekem se jött be... a 8f1111 viszont tuttira bejött. A patchet meg itt találod meg:http://www.win2osx.net/forum/showthread.php?t=2338&highlight=JaS+1111a+Generic+Patch+Final

 

Hát oksa. Köszönöm szépen. Töltögetem lefele. DE elég lassúcska. Néha jön 1Kb/skel néha meg még annyival sem. Nincs valami jó kis site ahol rendesen fent van?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...