Jump to content

Ο Λέων Χρησιμοποιεί Πολύ Ram ?


geocool
 Share

3 posts in this topic

Recommended Posts

Καλήσπέρα σε όλους και καλός σας βρήκα μιας και είναι η πρώτη φορά που γράφω.

 

Πριν μερικούς μήνες είχα περάσει στο Desktop μου (asus mobo, quad core cpu,2GB DDR2 ram)

τα Snow Leopard. Όσο καιρό τα χρησιμοποιούσα όλα πήγαιναν περίφημα. Από ότι θύμάμαι τουλάχιστον δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την Ram.

Απο τότε που πέρασα τα Lion (κανα 2 μήνες) η Ram πέφτει σε μεγάλο βαθμό σχεδόν μηδενίζεται η ελευθερη μνήμη με αποτέλεσμα να κολλάει ολο το PC και κάθε μέρα να τσαντίζομαι όλο και περισσότερο. Όπως καταλαβαίνεται αυτό δεν κάνει καλό στη ψυχολογία μου :)

 

Παρατήρισα επίσης πως ο Safari τρώει απελπιστικά πολύ Ram και δε το χρησιμοποιώ καθόλου.

 

Το googlαρα το θέμα και βρήκα ελάχιστα topic. Το σύγουρο είναι πως δεν είμαι ο μόνος.

Αναρωτιέμαι λοιπόν, μόνο σε μικρό ποσοστό χρηστών υπάρχει αυτό το πρόβλημα ?

Διάβασα επίσης για κάποιους που κάνανε upgrade σε 8GB ram λόγο του ότι δε τους έφτανε.

Εσείς πως τα πάτε με τη Ram στα Lion?

 

Έχω αγαπήσει τα Mac και αυτό το θεματάκι πραγματικά σκοτώνει τον έρωτα μας :|

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα σε όλους και καλός σας βρήκα μιας και είναι η πρώτη φορά που γράφω.

 

Πριν μερικούς μήνες είχα περάσει στο Desktop μου (asus mobo, quad core cpu,2GB DDR2 ram)

τα Snow Leopard. Όσο καιρό τα χρησιμοποιούσα όλα πήγαιναν περίφημα. Από ότι θύμάμαι τουλάχιστον δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την Ram.

Απο τότε που πέρασα τα Lion (κανα 2 μήνες) η Ram πέφτει σε μεγάλο βαθμό σχεδόν μηδενίζεται η ελευθερη μνήμη με αποτέλεσμα να κολλάει ολο το PC και κάθε μέρα να τσαντίζομαι όλο και περισσότερο. Όπως καταλαβαίνεται αυτό δεν κάνει καλό στη ψυχολογία μου :(

 

Παρατήρισα επίσης πως ο Safari τρώει απελπιστικά πολύ Ram και δε το χρησιμοποιώ καθόλου.

 

Το googlαρα το θέμα και βρήκα ελάχιστα topic. Το σύγουρο είναι πως δεν είμαι ο μόνος.

Αναρωτιέμαι λοιπόν, μόνο σε μικρό ποσοστό χρηστών υπάρχει αυτό το πρόβλημα ?

Διάβασα επίσης για κάποιους που κάνανε upgrade σε 8GB ram λόγο του ότι δε τους έφτανε.

Εσείς πως τα πάτε με τη Ram στα Lion?

 

Έχω αγαπήσει τα Mac και αυτό το θεματάκι πραγματικά σκοτώνει τον έρωτα μας :(

eimai me 4giga ram ECC registered kai paei perifima to pc,to safari eine monimos anoixto se 2o desktop

pote den mou kolise

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eimai me 4giga ram ECC registered kai paei perifima to pc,to safari eine monimos anoixto se 2o desktop

pote den mou kolise

 

Έκανα και εγώ ένα upgrade σε 4GB ram και τώρα δεν έχω τρελά προβλήματα. Πάντως ότι τρώει πολύ Ram ιδικά

ο safari είναι γεγονός.. -_-

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...