Jump to content
Welcome to InsanelyMac Forum

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

mmk07

Members
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About mmk07

 • Rank
  InsanelyMac Protégé
 1. Dell XPS L702X Mountain Lion Install USB

  Ruslan imzandaki sistemse bu kurulum sana olmaz sen normal hiç bir şey eklemeden kuracaksın sadece usb içine - AppleACPIPS2Nub.kext ve ApplePS2Controller.kext bunları ekle muhtemelen sorunsuz kuracak senin sistem benim eski laptopun kine benziyor bir dene böle.
 2. Dell XPS L702X Mountain Lion Install USB

  Dene bakalım sorun olursa yardımcı olurum.
 3. Selam Arkadaşlar Öncelikle Türkçe bÖlüm olmadığı için Türkçe yazmayı tercih ettim. Gerekli Malzemeler 1. 8 Gb USB 2. Mountain Lion dmg (Retail veya App store) (Torrent Link : http://www.sendspace.com/file/uyw9v3) 3. Mac os sistem kurulu pc yada sanal bir sistem 4. Kakewalk 4,5 (İndirme Linki : http://www.kakewalk.se) Usb Hazırlama işlemi : 1. İlk Önce Usb flashınızı günlüklü olarak formatlayın. 2. Kakewalk 4,5 i çalıştırın ve istenilenleri takip edin işlem yaklaşık 30 dk. sürüyor. 3. Sıra geldi bize lazım olan kext.leri usb içine kopyalamaya. - System / Library / Extensions içine - AHCI_3rdParty_SATA.kext - AppleACPIPlatform.kext - AppleACPIPS2Nub.kext - AppleHDA.kext - AppleIntelCPUPowerManagement.kext - AppleIntelCPUPowerManagementClient.kext - ApplePS2Controller.kext - ElliottForceLegacyRTC.kext - EvOreboot.kext - FakeSMC.kext - JMB38X.kext - IntelThermal.kext - PXHCD.kext - IOAudioFamily.kext - HSSDBlockStorage.kext kopyalayıp değiştir diyoruz. 4. Şimdi ######-4.6.1 kurucağız USB içine Artık USB miz hazır. Normal kuruluma geçiyoruz. Açılışta busratio= ?? -v seçeneği ile başlatın ben biçimlendirip tekrar kurdum işlem bittikten sonra Windows ile açıp Mac kurulu olan dizine DSDT.aml (10.7 için olan A17) - Extra içine org.chameleon.Boot ve smbios.plist ve Extensions kopyalıyoruz.(10.7 için olan) - Extensions içine Dell_XPS_ALC665.kext ve benim sistem için VoodooHDA.kext kopyalıyoruz. İşte artık sorunsuz bir kurulum yaptık gerekli ayarları yapıp kullanabiliriz. Forumda 10.7 için kurulum verilmiş o dosyaları ve ordaki kurulumdan sonra yapılan işlemleri aynen uygulayabiliriz .
 4. Hİ Thank you Mahesh for this great guide. I have follow it Mac Os X Lion 10.7.3 orj. usb method and you DSDT problem sound card. my sistem Mobile QuadCore Intel Core i7-2720QM, 2500 MHz (25 x 100) NVIDIA GeForce GT 550M sound card nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GF106 - High Definition Audio Controller PCI Realtek ALC665 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [b-3] PCI help me pls
×