Jump to content

xdarkmasterx

Members
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

About xdarkmasterx

 • Rank
  InsanelyMac Protégé
 1. bootlooder olmaz. işlemcine göre kernel seçersin anakartını yazmanın sana bir faydası olmaz bu durumda. intel işlemcin varsa oradaki herhangi kernelden birini seçebilirsin. vanilla yı tavsie ederim. eğer amd işlemcili ise pc in kernel sleep i seçmeni tavsiye ederim. zaten kalyway kendisi seçmiyo mu kuraması gereken program ve kerneli? bende kendisi seçiyordu.
 2. xdarkmasterx

  Radeon Xpress 200M

  i am waiting this chipset's driver for a long time for leopard, but nothing happens. nowadays i gave up the fight...
 3. xdarkmasterx

  [tr] Pc im

  örnek olarak kalyway dvd sinden kurdun diyelim osx86 yı orada kurulum sırasında kurulacak hdd yi seçip ileri dediğin zaman sol altta configure diye bir seçenek görüceksin. ona tıkla orada kurulmasını istediğin özellikleri seçiceksin. orada agp gart driver filanda var onları seçersin oradan işte. sonrasında problem yaşatmaması lazım.
 4. xdarkmasterx

  [tr] Pc im

  bilgisayarın çalıştırır sorun olmaz. olursada driver problemi olur onuda burada halledebilirsin kardeşim.
 5. xdarkmasterx

  [TR] Turk kullanicilari!

  arkadaşlar ses problememi kendi yaptığım bir kextle çözdüm. hem input hemde output çalışıyo eğer hp nx6125 laptopa kalyway 10.5.2 kuran varsa ve ses alamıyorsa bu kexti uygulayabilir. kext ekte. kullanımı. Zip dosyasından çıkan dosyayı MacOS adlı partition’ın içine yani Root Directory’ye ya da başka bir deyişle masaüstünde MacOS adlı harddiski tıkladığınızda açılan yere kopyalayın. Şimdi buradan “System > Library > Extensions” a giriyoruz. İçindeki “AppleAC97Audio.kext” dosyasını silin. “Authorize”a basıp şifrenizi girin. Daha sonra buradan çıkabilirsiniz. Şimdi “Finder”da “Applications” adlı klasörü bulup içindeki “Utilities”e girin ve buradan “Terminal”i bulun. “Terminal”e ileride çok ihtiyacınız olacağı için bunu aşağıdaki “Dock Menu”ye atabilirsiniz. Terminal’i açın ve aşağıdaki kodları girin, her satır bitişinde Enter’a basın. Aşağıda “sudo –s” yazdıktan sonra şifrenizi girmeniz istenecek. Girdikten sonra bütün Admin işlemlerini yapabileceksiniz (şifreyi yazarken *** gibi birşey çıkmayacak boş ekrana şifre yazıp “Enter”a basacaksınız. sudo -s Şifrenizi girin cp -R /AppleAC97Audio.kext /System/Library/Extensions/ cd /System/Library/Extensions/AppleAC97Audio.kext/Contents/PlugIns/ kextload AppleAC97AudioATIIXP.kext Burada bir hata vermemesi gerekiyor, eğer verirse yukarıda bahsettiğim dosyayı silmemişsiniz demektir rm /System/Library/Extensions.kextcache bu komuttan sonra no such file or directory hatası verebilir sorun deil. kextcache -k /System/Library/Extensions Eğer bütün işler yolundaysa Terminal’i kapatabilirsiniz. Bilgisayarınızı tekrar açınca sağ üst köşede bir ses kontrol işareti dikkatinizi çekecektir. AppleAC97Audio.kext.zip
 6. xdarkmasterx

  hp compaq nx6125 sound problem fixed!

  i fixed my problem. if anybody has hp compaq nx6125 they have to load my kext. kext atached. how to load this file? first move this kext file ur root place '/' and open terminal and write sudo -s and write ur pass. secondly cp -R /AppleAC97Audio.kext /System/Library/Extensions/ cd /System/Library/Extensions/AppleAC97Audio.kext/Contents/Plugins/ kextload AppleAC97AudioATIIXP.kext rm /System/Library/Extensions.kextcache may say no file or such directory its not problem. finaly write this command kextcache -k /System/Library/Extensions/ and now u have working input and output devices. AppleAC97Audio.kext.zip
 7. xdarkmasterx

  [TR] Turk kullanicilari!

  bende bugün katıldım aranıza arkadaşlar dilimi güzelce konuşabilmeye gerçekten çok sevindim anlatamam. bi sorunda benden gelsin. hp nx6125 laptopuma kalyway 10.5.2 yi kurdum herşey iyi güzel ama ses yok. baya bişiler denedim ama bi türlü sorunu aşamadım. ses kartı conexant ac-link audio. yardım edebilecek kişilere şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.
 8. xdarkmasterx

  hp compaq nx6125 sound problem fixed!

  hey all. i want to buy a mac book pro but before buying it i want to try a bit in my notebook. i installed kalyway 10.5.2 to my hp nx6125. everything is realy good but i don't have sound. my xp sound driver was conexant ac-link audio smthng like this. can anyone help me for this driver?
 9. xdarkmasterx

  Conexant HD Audio

  i have hp nx6125 with conexant sound card. i don't know how to use these dumps. how can i use these .txt files?
 10. xdarkmasterx

  Help with installation of Kalyway 10.5.2

  i have a question too. i installed kalyway but it's not booting without dvd. what i have to do?
 11. xdarkmasterx

  Help with Audio

  i have nx6125 notebook too. i think may be the ideneb drivers help for ur problem. because i tried ideneb with my notebook i see there is conexant driver in it. but ideneb doesn't work in our notebooks. so i am now downloading kalyway 10.5.2 and if u tell me which options did u use for configuration part, i will be very glad for this.
×