Jump to content

xdarkmasterx

xdarkmasterx

Member Since 07 Sep 2008
Offline Last Active Nov 21 2009 09:27 AM
-----

Posts I've Made

In Topic: kalyway 10.5.2 kuruldu fakat welcome ekranından kurtulamıyorum..ya...

17 October 2008 - 05:42 PM

bootlooder olmaz. işlemcine göre kernel seçersin anakartını yazmanın sana bir faydası olmaz bu durumda. intel işlemcin varsa oradaki herhangi kernelden birini seçebilirsin. vanilla yı tavsie ederim. eğer amd işlemcili ise pc in kernel sleep i seçmeni tavsiye ederim. zaten kalyway kendisi seçmiyo mu kuraması gereken program ve kerneli? bende kendisi seçiyordu.

In Topic: Radeon Xpress 200M

03 October 2008 - 03:49 PM

i am waiting this chipset's driver for a long time for leopard, but nothing happens. nowadays i gave up the fight...

In Topic: [tr] Pc im

25 September 2008 - 01:57 PM

örnek olarak kalyway dvd sinden kurdun diyelim osx86 yı orada kurulum sırasında kurulacak hdd yi seçip ileri dediğin zaman sol altta configure diye bir seçenek görüceksin. ona tıkla orada kurulmasını istediğin özellikleri seçiceksin. orada agp gart driver filanda var onları seçersin oradan işte. sonrasında problem yaşatmaması lazım.

In Topic: [tr] Pc im

19 September 2008 - 04:33 PM

bilgisayarın çalıştırır sorun olmaz. olursada driver problemi olur onuda burada halledebilirsin kardeşim.

In Topic: [TR] Turk kullanicilari!

15 September 2008 - 08:43 PM

arkadaşlar ses problememi kendi yaptığım bir kextle çözdüm. hem input hemde output çalışıyo eğer hp nx6125 laptopa kalyway 10.5.2 kuran varsa ve ses alamıyorsa bu kexti uygulayabilir. kext ekte. kullanımı.
Zip dosyasından çıkan dosyayı MacOS adlı partition’ın içine yani Root Directory’ye ya da başka bir deyişle masaüstünde MacOS adlı harddiski tıkladığınızda açılan yere kopyalayın. Şimdi buradan “System > Library > Extensions” a giriyoruz. İçindeki “AppleAC97Audio.kext” dosyasını silin. “Authorize”a basıp şifrenizi girin. Daha sonra buradan çıkabilirsiniz. Şimdi “Finder”da “Applications” adlı klasörü bulup içindeki “Utilities”e girin ve buradan “Terminal”i bulun. “Terminal”e ileride çok ihtiyacınız olacağı için bunu aşağıdaki “Dock Menu”ye atabilirsiniz. Terminal’i açın ve aşağıdaki kodları girin, her satır bitişinde Enter’a basın. Aşağıda “sudo –s” yazdıktan sonra şifrenizi girmeniz istenecek. Girdikten sonra bütün Admin işlemlerini yapabileceksiniz (şifreyi yazarken *** gibi birşey çıkmayacak boş ekrana şifre yazıp “Enter”a basacaksınız.

sudo -s
Şifrenizi girin
cp -R /AppleAC97Audio.kext /System/Library/Extensions/
cd /System/Library/Extensions/AppleAC97Audio.kext/Contents/PlugIns/
kextload AppleAC97AudioATIIXP.kext
Burada bir hata vermemesi gerekiyor, eğer verirse yukarıda bahsettiğim dosyayı silmemişsiniz demektir
rm /System/Library/Extensions.kextcache
bu komuttan sonra no such file or directory hatası verebilir sorun deil.
kextcache -k /System/Library/Extensions
Eğer bütün işler yolundaysa Terminal’i kapatabilirsiniz. Bilgisayarınızı tekrar açınca sağ üst köşede bir ses kontrol işareti dikkatinizi çekecektir.
© 2017 InsanelyMac  |   News  |   Forum  |   Downloads  |   OSx86 Wiki  |   Designed by Ed Gain  |   Logo by irfan  |   Privacy Policy