Jump to content

[TR] Turk kullanicilari!

• Please log in to reply
215 replies to this topic

Tahir

Tahir

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Mrb arlkadaşlar. Leopard'ın özelliklerini anlatan bi video izledim ve bittim ;) Leopard Amd yazdım türkçe burayı bulunca hemen üye oldum sık kullanılanlara ekledim. Sanırım Amd için de kırılmış. XP ve Vista kurulu makinam var(Vistadan vazgeçmeye hazırım zatenbi işi yaramıyor.) Sanırım Torrent olarak Amd crackfix Leopard bulabilirim. Daha önce hiç mac os kullanmadım. Biri bana neler yapmam gerektiğini(Bilgisayarımda Xp ve Leopardı beraber kullanmak için) açıklarsa çok ikrama geçer.
İzmitten şimdiden teşekkürler.

Makinam Amd64 3700+//Abit A8N SLI//2*1GB ddr400 Twinmos bellek//250GB WD 16mb HD// MSI 8600GT OC

Tony Conte

Tony Conte

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts
  • Interests:Aikido, Music, Drawing and Mac :)
slm sorumun adresi bu resimleriylehttp://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=72578 , QE/CI ATI 9550 AS için yapt?m ama mouse böyle manyakl?klar yap?o bilen varsa yalvar?om yard?m edin :( :wacko:

Gurqn

Gurqn

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 17 posts
host degisiyor arkadasim , ;)

bahcidrom

bahcidrom

InsanelyMac Protégé

• Members
  • PipPip
  • 64 posts
Arkadaşlar ben OS X'ın Flat versionunu indirdim, actım da ama geri kalanları yapalıyorum.... yanı ne Nero görüyor nede Daemon tool.... bide MagicİSO yu indirdim. ama nafile.... olmuyor maalesef...

lütfen yarrdım edin ve beni bu lanet Vistadan kurtarın.....

cidden cok sınır bozucu..... biraz kendimi alştırdıktan sonra MACBook almak istiyorum....

selamlar

bu arada.... bende HP Pavilion 6375 Modeli var, yanı 1,68 Mhz, 1GB DRR2 Ram, 120 HDD var....

olur dimi özellikler?

rainstorm

rainstorm

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 24 posts
slm.yalnız değiliz +1. Leopard ToH 10.5 kullanıyorum. ATI den hem windowstan hemde OsX tarafında (Sürücü problemleri) bıktığım için şimdilik Geforce5200 kullanıyorum.İşin berbat kısmı ATIX1600 AGP kullanmama rağmen aynı Xbench 1.3 değerlerini 5200 üzerinde de almam.Ama 3d oyunlar henüz bulamadığım için aynı skorları almama pek takılmıyorum.Yoksa takılsam mı? Yani Xbench 1.3 puanlarım eşit diye aynı fps değerleri ile need for speed oynayabilirmiyim 5200 ile de?Yakında Askere gidiyorum. 10 gün sonra birliğime katılacağım umarım Mayıs 16 dan sonra görüşürüz.

slm sorumun adresi bu resimleriylehttp://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=72578 , QE/CI ATI 9550 AS için yapt?m ama mouse böyle manyakl?klar yap?o bilen varsa yalvar?om yard?m edin :D :thumbsup_anim:

Bu çözemeyeceğin bir konu. Mouse artifact denilen bu olayları yardımcı küçük programlar bile çözemiyor tam olarak.kartı değiştir inan bana tek çare bu.9550 mi 9600XT yaptım(bios mod) ama yine aynı. hep driverlar yüzünden oluyor bu işler.ATI X1600 tavsiye ederim ama Geforce5200 ümle aynı Xbench 1.3 değerlerini ( qe 80 opengl 84) almak beni çok üzdü.İkisininde kurulum dosyaları var problemsiz çözülüyor.

m.d.

m.d.

InsanelyMac Protégé

• Newbies
  • Pip
  • 1 posts
ya beyler s.a. öncelikle.. şu anda az önce mac os x 10.4.7 jas kurdum.. neden leopard değil neden tigerin günceli değil diyenler olmaması için söyliyim emuleden çektim bunu ve biraz zaman aldı.. üstüne tabi iner inmez kuruluma da geçmedim falan takip te etmedim güncellendi mi diye.. neyse.. benim şimdi kurulum hakkında hiç bilgim yok.. ilk ihtiyaç internet tabi ki.. başka pcden yazıyorum bunları.. interneti kurmam için ne gerekiyor.. sonra ses ekran kartı falan da var.. yani sıfırdan kuruyorum.. bana yardımcı olacak arkadaşlar size vermem gereken bilgiler nelerdir sistem hakkında.. cevaplarınızı bekliyorum..

metalist6666

metalist6666

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Interests:Computer,Technology,Electric Guitar,Metal Music...
Selam Millet Türkler Burayıda Basmış Yaw Helal Bize ;) 1 yıldır takip ediyorum bu siteyi daha yeni gördüm burayı desem inanmazsınız bana walla :D

memo1

memo1

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 2 posts
mousepose diye bir program var onu kullan.bendede aynı karttan var sorun halloluyor

Attached Files

erodem

erodem

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Merhaba arkadaşlar;

Benim laptopum HP Pavilion dv6630et Jas.10.4.8 i kurmak istiyorum ama bir türlü makinanın HDD sini görmüyor. USB HDD ye kurmak istiyorum HFS+ olarak formatlıyorum fakat oda %10 - 15 gidip duruyor. Laptopun harddiskini kurulum esnasında görebilmek için ne yapabilirim. Bilgisayarın özellikleri:

AMD Turion 64x2 TL 58
1.9 Ghz işlemci
2 Gb Ram
160 Gb HDD
Nvidia GeForce 8400M GS ekran kartı
Win Vista Home Premium

yardımcı olacaklara teşekkür ederim.

gokkan

gokkan

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Slm Arkadaşlar...

Benim şöyle bir sıkıntım var..

TOH R2 10.5.0 DVD den Notebook'uma kurulum yapmak istiyorum ama boot edip önbellekleme yaparken
buffer 4096 felan yazıp donup kalıyor.

bende aynı DVD.den Pc üzerindeki USB Ext. diskime kurulum yaptım, Brasil Patch uygulayarak boot disk active olayını falan hallettim.

Sonra diski Notebook üzerinde boot etmek istiyorum (Kendi HDD.ini Disable ettim) Darwin yuklemesinden sonra gri Apple ekranı geliyor ve orda kalıyor. Muhtemelen yine bufferda takıldığı yerde.. Bu problem neye delalettir?.. Nasıl hallederim? 3-4 farklı Leopard denedim olmadı...

teşekkürler..

Notebook;
MSI_EX600
C2D T7100
2Gb Ram
8400m G Nvidia

PC;
C2D 1,6
1 GB Ram
gma950 Intel

FXtreme

FXtreme

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 17 posts
Herkese selam legal olarak site de TR olarak yourlang altinda olamiyormuyuz?
Site sahipleri adminlerine guzel ingilizcesi olan bi arkadas bas vuramaz mi?

economatlab

economatlab

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 5 posts
selam millet bende 10.4.8 var denedim kuramadım.bi yere kadar kuruluyo sonra resetle diyo resetliyom tekrar aynı yerde aynı hatayı veriyo yardım lutfen
bide leopard yuklesem diyom nerde cekebilirim leopard

sistem
• Intel® Core™ 2 Duo işlemci T7500
• 2,20 GHz , Düzey 2 önbellek 4 MB
• Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
SATA Sabit Disk Sürücüsü 250gb
NVIDIA® GeForce™ 8400M GS

onrozcn

onrozcn

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 5 posts

selam millet bende 10.4.8 var denedim kuramadım.bi yere kadar kuruluyo sonra resetle diyo resetliyom tekrar aynı yerde aynı hatayı veriyo yardım lutfenbide leopard yuklesem diyom nerde cekebilirim leopardsistem• Intel® Core™ 2 Duo işlemci T7500 • 2,20 GHz , Düzey 2 önbellek 4 MB • Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ BağlantısıSATA Sabit Disk Sürücüsü 250gbNVIDIA® GeForce™ 8400M GS

iATKOS diye arama yaparak Turk team in yaptıgı leopard versiyonunu edinebilirsin destek için ise google a "uphuck" yaz o seni gerekli yere yonlendirir..Selam miilet bu kadar az türk oldugunu inanmak istemiyorum forumda daha fazla olmamız gerek :D.Sigmatel 9227 driverinin nasıl kullanıldıgını çözebilen yada çözebileceğini inanan arkadas varsa pstlarını bekliyorum..

afghan

afghan

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 6 posts
slm arkadaslar

iAtkos ve uphuck gibi sürümler cikaran biz türklerden sadece bu kadarimi hackintosh ile ugrasiyor? :)

millet kendine ayit bölümler acmis, biz daha bir baslik altinda toplanamadik. :D

madem herkez birseyler soruyor, gelin benim sorunlarimada birer care bulalim.

1. Intern takili olan dvd rom ve dvd rw drive tanimiyor. yani su an extern olarak bir dvd rw taktim. :(
2. Su 9.2.0 kernelini bi türlü bulup da indiremedim. bilgisayar kapanmak bilmiyor. irc den cakmiyom. nasil olacak bu is?
3. benim raidsonic den bir cardreader front panelim var. dvd drive in altina takili. onu hackintosha nasil tanitiriz?

unutmadan, benim system söyle:

Intel Core2Duo e6600 2x2,4ghz
MSI P965 Platinum Mainboard
2x1024 mb ddr2-667 Corsair
ATI Radeon x1950xt 256 mb -------> buna tam uygun bir driver nerden bulurum? Su an x1900 series diye kullaniyom
Samsung DVD ve DVDRW ( iki ayri alet)
Seagate 250 gb sata

yüklü olan sistem:

Kalyway 10.5.1 + combo update 10.5.2

yardimci olursaniz sevinirim

saygilar

NOT: Türkcem cok iyi degil. Kusura bakmayin ;) PC terimlerini türkce olarak kullanmadigim icin, zorlaniyorum.

alip

alip

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 25 posts
valla afghan kardeş optik sürücün ve card reader ın için bir şey diyemicem ama ekran kartının sürücüsü forum içerisinde olması lazım, sitede bi arama yap yada google ı kullanarak sitede arama yap( arıcağın şey site:forum.insanelymac.com )

kernel için bi irc client indir.(mirc, xchat ..vb.) irc.osx86.hu server ına bağlan daha sonra #10.5 kanalına gir, orada hemen üstte kernel linkleri verilmiş göreceksin, istediğin linki ie yada firefox ta aç indir.

Bu arada adamlara türkçe bölümü açılması için yazdım ama düşünecez filan dediler, önce talep varmı dediler, adamlarda haklı tabi, ben de dahil biraz belli etsek burda olduğumuzu elleri mahkum açacaklardır.

afghan

afghan

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 6 posts
usta cevabin icin sagol

kernel isini hallettik. irc den indirdik ve kernel installer ile yükledik. artik kernel 9.1.0 dan 9.2.0 a gecti. ama kapatma islemi yinede olmuyor. neyse.

onu gecelim.

grafik driver cok buldum. ama ne zaman yüklediysem reboot dan sonra pc acilmadi. hep takili kaldi. ondan tekrar sordum acaba kesin calisan varmi yoksa hata bendemi diye.

dvd sürücülerin bir ayari yapilmasi gerekiyormus bios dan , ama ne ayari yapilacagini bilmiyorum. bilen arkadas varsa yardim etse sevinirim. pc data lari yukarida belirttim.

cardreader olsa süper olacak. baska yapilacak bisey kalmamis oluyor cünkü pc de.

saygilar

dmx

dmx

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 29 posts
Bende varım arkadaşlar, türkün olmadığı yer varmı bi yer bildiğin :)

Bu arada bende LG e500 GA290T model notebook var dvd elma ekranında kalıyor kuruluma geçemedim daha. Sanırım bad bios dedikleri olay varmış. r3 patch denilen bi dosya indirdim bu gece iso yu patchlicem bakalım birde öyle denicem. Buda sistem özellikleri.

http://img395.images...age=adszzb8.jpg

dmx

dmx

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 29 posts
Arkadaşlar biostan işlemciyi tek e indirince boot yaptı kurulum ekranına geldi bu seferde utilities bölümü aktif değil yani yazılar var ama tıklanmıyor silik gibi duruyorlar bunun sebebi nedir. Bunların hepsini denedim ama sorun devam etti.

direk enter

f8 enter (utilities bölümü aktif değil tıklanmıyor)

-v (elma ekranı geliyor kuruluma başladı pc yi kapattı)

-x (direk elma ekranı geldi, hata verdi mac os x yüklü değil deyip kapattı)

-s (komut sayfasında kalıyor)

-v -x (utilities bölümü aktif değil tıklanmıyor)

cpus=1 (elma ekranı geliyor)

cpus=1 -v (utilities bölümü aktif değil tıklanmıyor)

cpus=1 -v -x (utilities bölümü aktif değil tıklanmıyor)

cpus=1 platform=X86PC (utilities bölümü aktif değil tıklanmıyor)

rd=disk0s1 (yazınca elma ekranı gelip hemen ardından reset atın yada pc kapatıp açın uyarısı veriyor)

Evet sonunda yükledim yükleme bittikten sonraki görsel efek tam harika insanı cezbediyor :( işlemci tek çalışıyor, 2. yi devreye sokunca sürekli reset atıyor açılışta açılmıyor. ethernet ve wifi yüklü değil onun dışında herşey çalışıyor..

avion

avion

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
merhaba yalnız değiliz. Çok güzel.

Tony Conte

Tony Conte

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts
  • Interests:Aikido, Music, Drawing and Mac :)
selam herkese sorunlar?n?za elimizden geldi?ince yard?m edece?iz :P sorular?n?z? aliim elimden geldiince burday?m sizin için :P

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

© 2014 InsanelyMac  |   News  |   Forum  |   Downloads  |   OSx86 Wiki  |   Mac Netbook  |   PHP hosting by CatN  |   Designed by Ed Gain  |   Logo by irfan  |   Privacy Policy