Jump to content

[TR] Turk kullanicilari!

• Please log in to reply
215 replies to this topic

mustafa

mustafa

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 14 posts
selamlar herkze..

kazma teşekkürederim verdğin bilgiler için,daha kurulum yapamadık işlerden vakit bulamadık.

Amd 3200+ 2.2 gh
2 gb ram
fx 5200 256 mb
120+200 sata disk
AMD Socket 754 CPU,nVidia nForce3 250Gb epox

bu sistem nasıl arkadaşlar jas 10.4.8 için ?

mustafa

mustafa

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 14 posts
Arkadaşlar harddiske kurulum tamam.

Ancak Restart ettikten sonra "Sytem config file '/com.apple.Boot.plist' not
found"yazıyor.

Sorun ve cevabı nedir?

Yardımcı olur musunuz?

Şu anki DVD;
JaS 10.4.8 Amd Intel SSE2 SSE3

siyahbey

siyahbey

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 2 posts
arkadaşlar asus p5b anakartım var jmicron yüzünden osx86 kuramıyorum... çözümünü bilen bulan keşfeden varsa lütfen yardım etsin... 1 aydır araştırıyorum hiç bir sonuç bulamadım :(

fireofanor

fireofanor

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 32 posts

Arkadaşlar harddiske kurulum tamam.Ancak Restart ettikten sonra "Sytem config file '/com.apple.Boot.plist' not found"yazıyor.Sorun ve cevabı nedir?Yardımcı olur musunuz?Şu anki DVD;JaS 10.4.8 Amd Intel SSE2 SSE3

o hatayı verdiğinde F8 e bas, büyük olasılıkla darwin booteditor yalnış yere kurulmuştur.. orda macosx diskini seç.. başlaması lazım....

arkadaşlar asus p5b anakartım var jmicron yüzünden osx86 kuramıyorum... çözümünü bilen bulan keşfeden varsa lütfen yardım etsin... 1 aydır araştırıyorum hiç bir sonuç bulamadım ;)

Jmicron patchi elinizde olan 10.4.7 yada 10.4.8 dvd lerine yapamazsınız.. JAS 10.4.8.reseed çekmeniz gerekiyor.. ki bunu yaptıktan sonra cdromdan yine kurulum yapamıcaksınız... 2 yolunuz var 1. dvdrom u usb den çalıştırmak, diğeride işlemcisi intel olan ( yeni bi bilgi olursa daha iyi olur) ve boardchipseti 965 olmayan bi bilgisayarda kendi hdd inze kurulum yapabilir, sonrada hdd yi kendi bilgisayarınıza takıp macosx i kullanabilirsiniz.. bir arkadaşım için bizzat ben bunu yaptım ve çalıştı..

Arkadaşlar bu arada iş yerindeki bilgisayara kurmaya çalıştım.Bunda da bir türlü başlamıyor. ;) Jmicron patch yapmam lazımmış dvdnin içine ama hiç bir fikrim yok nasıl yapıldığına dair. Bu forum manyak karışık hiçbirşey bulamıyorum. Jmicron patchi buldum. Ayrıntılı anlatabilecek bi arkadaş lazım teşekkürler...Makina Özellikleri:Asus P5B - C2D 1.86 - 1 GB 800Mhz DDR2 - 120GB SATA2 - LG 18x DVD-RW

Jmicron patchi elinizde olan 10.4.7 yada 10.4.8 dvd lerine yapamazsınız.. JAS 10.4.8.reseed çekmeniz gerekiyor.. ki bunu yaptıktan sonra cdromdan yine kurulum yapamıcaksınız... 2 yolunuz var 1. dvdrom u usb den çalıştırmak, diğeride işlemcisi intel olan ( yeni bi bilgi olursa daha iyi olur) ve boardchipseti 965 olmayan bi bilgisayarda kendi hdd inze kurulum yapabilir, sonrada hdd yi kendi bilgisayarınıza takıp macosx i kullanabilirsiniz.. bir arkadaşım için bizzat ben bunu yaptım ve çalıştı..

arkadaşlar asus p5b anakartım var jmicron yüzünden osx86 kuramıyorum... çözümünü bilen bulan keşfeden varsa lütfen yardım etsin... 1 aydır araştırıyorum hiç bir sonuç bulamadım ;)

emmogli

emmogli

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Merhaba Arkadaşlar,
Forumda Türkçe bir bölüm olması ne kadar güzel
Artık sorunlarımı türkçe paylaşabileceğim arkadaşlarımın olması oldukça güven verici bir durum oldu benim için.
:)

mustafa

mustafa

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 14 posts

o hatayı verdiğinde F8 e bas, büyük olasılıkla darwin booteditor yalnış yere kurulmuştur.. orda macosx diskini seç.. başlaması lazım....

F8 e basıp disk i seçmem gereken yere geçmiyo hemen o hatayı veriyo yani hiç bi şekilde müdahele edemiyorum,başka bir dvd kurmayı denedim ondada gri elma geliyo ancak masa üstü açılmıyor :s kurmam gerekiyor çok lazım yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler..

kamilll5

kamilll5

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 6 posts
Mac OSX - Asus P5B ve Jmicron Sorunu

Sorularım
1. Jmicron pata kontrolü bulunun Asus P5B anakartlarlı arkadaşlardan mac osx i kuranlar kimler hangi versiyonu kurdunuz?
2. Jmicron Sorunu hangi yöntemle aştınız. İndirdiğimiz DVD ye sadece jmicron patch yapmak yeterlimidir yoksa hem patch hemde ide to sata yada benzeri alternatif yollarada gitmek gerekiyormu? yoksa yoksa sadece ide to sata veya benzeri bir aparatla bu sorun aşılabiliyormu?
3. Jmicron patch nasıl yapılır?
4. Kurduğunuz mac os x Asus p5b nin üzerinde bulunan (on board) ses kartını tanıyor mu?

şimdilik bunlar kuran arkadaşlar bu sorularıma cevap verebilirse hem aynı sorunu yaşayan çoğunluk tüm sorularının cevaplarını bu başlıkta bulabilecek hemde aynı konfigürsayona sahip arkadaşlar sorunlarının cevaplarına tek bir başlıktan ulaşabilecek

bahsettiğim sorun cd boot edilme esnasında
"Sytem config file '/com.apple.Boot.plist' not found" hatası

chesterx

chesterx

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Öncelikle Selam ßeyler ßenim Sis 648FX Chipsetli Asus P4S800D Anakartım var 10.4.6 Kurdum Ama Sistem ßaşlamadan Kendine Reset Atıyor Diğer Versiyonları Çekmeye Çalışıyorum Ama Demonoidden Çektiğim Dosyayı İndiremedim Tracker Paylaşımı Yasak Mı? ve ßenim Gibi Sorun Yaşayan Varmıdır Acaba ?

ememiks

ememiks

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Sorularım
1. Jmicron pata kontrolü bulunun Asus P5B anakartlarlı arkadaşlardan mac osx i kuranlar kimler hangi versiyonu kurdunuz?
2. Jmicron Sorunu hangi yöntemle aştınız. İndirdiğimiz DVD ye sadece jmicron patch yapmak yeterlimidir yoksa hem patch hemde ide to sata yada benzeri alternatif yollarada gitmek gerekiyormu? yoksa yoksa sadece ide to sata veya benzeri bir aparatla bu sorun aşılabiliyormu?
4. Kurduğunuz mac os x Asus p5b nin üzerinde bulunan (on board) ses kartını tanıyor mu?

şimdilik bunlar kuran arkadaşlar bu sorularıma cevap verebilirse hem aynı sorunu yaşayan çoğunluk tüm sorularının cevaplarını bu başlıkta bulabilecek hemde aynı konfigürsayona sahip arkadaşlar sorunlarının cevaplarına tek bir başlıktan ulaşabilecek

Merhaba biraz geç bir cevap oldu galiba ama p5b/deluxe/wifi anakartlara osx yüklemek için sata-ide dönüştürücü veya sata dvd-rom gerekir.En kolayı bunlar.Ama sata-ide dönüştürücüyü uzun süre kullanım için tavsiye etmem.Isınınca bağlantıyı kesiyo:)Ama tek seferlik kurulum için kullanabilirsin.Daha sonra http://forum.insanel...showtopic=51862 buradaki paketi yüklersen, ekran kartı ve mikrofon hariç tüm donanım sürücülerine kavuşmuş olursun.Jmicron dahil.Yani kurulumu yaptıktan sonra jmicron sürücüsü yükleyip, dvd-romunu sorunsuzca kullanabiliyorsun.Ve sistemim çökmesin diye dua etmeye başlıyorsun:)Ekran kartın markaya göre değişir, ama hepsinin sürücüsü mevcut.

keepclubbin

keepclubbin

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 16 posts
Herkese selamlar
Özellikle dual boot konusunda sıkıntı çekebilecek arkadaşlar için fotograflı ve anlatımlı bir kurulum yapmıştım vakti zamanında. Yararlanmak isteyenler için;

http://keep-clubbin....ulum-vakti.html

Herkese kolay gelsin :D

kamilll5

kamilll5

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 6 posts
ağzı olan konuşmuş yine cevap geç cevap için teşekkürler ama kablo almaya gerek yok çökme yok başka bişey yok driverlar sorunsuz ama ayrı olarak birşey yüklemeye gerek yok söylediklerin zaten her yerde yazan şeyler

kendinize iyi davranın

Merhaba biraz geç bir cevap oldu galiba ama p5b/deluxe/wifi anakartlara osx yüklemek için sata-ide dönüştürücü veya sata dvd-rom gerekir.En kolayı bunlar.Ama sata-ide dönüştürücüyü uzun süre kullanım için tavsiye etmem.Isınınca bağlantıyı kesiyo:)Ama tek seferlik kurulum için kullanabilirsin.Daha sonra http://forum.insanel...showtopic=51862 buradaki paketi yüklersen, ekran kartı ve mikrofon hariç tüm donanım sürücülerine kavuşmuş olursun.Jmicron dahil.Yani kurulumu yaptıktan sonra jmicron sürücüsü yükleyip, dvd-romunu sorunsuzca kullanabiliyorsun.Ve sistemim çökmesin diye dua etmeye başlıyorsun:)Ekran kartın markaya göre değişir, ama hepsinin sürücüsü mevcut.

korhan

korhan

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 10 posts
merhaba, şimdi şöyle anlatayım.

mac os u yüklerken 1-2 kıllıkla karşılaştım sonucundada böyle oldu sanırım. ne yaptığımı anlatayım;

*jas'ın osx86 1408 versiyonunu indirip dvd me yazdım. (sorun 1: dvd-r dl istiyormuş ben dvd+r dl ye yazdım)

*250 gb lik hardiskimi formatlayıp 80 gblik bi partition ayrıdm. (sorun 2: osx installerı 120 küsür gb olarak gördü hdd mi ve 80 40 olarak ayırdı.)

neyse ingilizceyi yükledim. disc checki de özellikle yaptım. sorun çıkabilir diye. neyse bir güzel yüklendi ve bir ekran karşımda. "makinayı kapatıp açın" tamam. kapatıp açtım. yine. 4-5 kere denedikten sonra eeh diyip geri kalan kısmada xp x64 yükledim.

şimdi sizden yardım ve isteklerim;

*osx neden çalışmak istemyor? cpu'um osx in istediğinden daha iyisi
*bunumu bunumu diye soran boot ekranını nasıl çalıştıracağım?
*bütün sitelerde 6 gblık bi partition yapın diyor. ne partitionu?! nereye ayırcam? en az 6 mı ayırın demek istiyorlar? ne biçim tutorial hazırlıyorlar yahu :'(

çok teşekür ederim

kamilll5

kamilll5

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 6 posts
bırak arkadaşım boş iş pc ne zarar vermekten başka bişey değil uğraşma vakit kaybı

mustafa

mustafa

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 14 posts

bırak arkadaşım boş iş pc ne zarar vermekten başka bişey değil uğraşma vakit kaybı

yaşıyomusn hacı

sebass

sebass

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 3 posts

Sorularım

----------------------------------------

Arkadaşlar bu sorulara detaylı yanıt veebilecek bir arkadaşımız varmı acaba bu forumda patch i buldum ama jas reseed i en azından nasıl yada nerelerde aramam gerektiği konusunda yardım edebilirmisiniz ? İngilizcem çok iyi değil ama anlayabildiğim kadarı ile patch ten sonra external dvd-rom a gerek kalmıyormuş bunu deneyen varmı acaba ?

ucan

ucan

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 21 posts
Selam Beyer Bayanlar
uphuck1.4i r3 sürümünü sorunsuz dual boot kurdum ve boot etti.
PentM1.73-1GbRam-80GbSata-AtiRadeonMobilityX300-Realtek8169Ethernet-Texas Instruments Firewire-...
Ethernet kart? için driver yükledim ve net'e ba?land?m.
SoundMax onboard ses için bir?ey yapmad?m.Usb ses kart? kurdum.
Harici usb ve firewire hard disklerim çal???yor
Ekran kart? için denedi?im driverlar yüzünden OsX'i 3 defa kurmak zorunda kald?m. Ekran 1024x768 de ac?l?yor,ve geni? ekranda oldukça kaba duruyor.
Ekran için çözüm aramaya devam ediyorum
NEC DVDR'? denemek için Toast program?n? kurdum, ama bir türlü aç?lm?yor, Toast iconu Dock'da z?play?p duruyor sonrada kapan?yor.
DVD yazmay? deneyen var m??
Te?ekkürler

l

By cTe

By cTe

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Slm arkadaşlar valla biz türkler bulduk birmirizi şükür kavuşturana ;) hepinize selam dostlar..

Dostlar benim ufak bi sorum var

Makinaya Osc openserver kurdum Bmw nin bir araba test cihazı var onu kurmak için ama devamlı partition filed diyor kuruluma geçerken aranızda bu sistemi bilen veya bunla uğraşan varmı acaba bana yardıom edebilecek. şimdiden çok teşekkür ediyordum herkeze.

gemicigemici

gemicigemici

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 3 posts
AMD 64 X2 +4000
Nvidia 7300 gt
On booard Ethernet
IDE HDD 80 GB
250 GB SATA

uphuck_10.4.9_1.4a Kurdum harika... Tek sorun onboard Realteck ses kartı ve onboard ethernet bağlantısı... Sanırım bunlar da aşılabilinir sorunlar... Bakalım 10.5 bu bilgisayarda çalışacak mı? Çalışırsa elvada XP... Bugün 10.5 satışa sunuldu. Çalışacağını bilsem orijinalini alırım.

MAC OSX - Leopard 10.5.9A559.dmg denedim. Kuruluma geçerken her seferinde bilgisayar reset etti...

bresson

bresson

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 23 posts

AMD 64 X2 +4000
Nvidia 7300 gt
On booard Ethernet
IDE HDD 80 GB
250 GB SATA

uphuck_10.4.9_1.4a Kurdum harika... Tek sorun onboard Realteck ses kartı ve onboard ethernet bağlantısı... Sanırım bunlar da aşılabilinir sorunlar... Bakalım 10.5 bu bilgisayarda çalışacak mı? Çalışırsa elvada XP... Bugün 10.5 satışa sunuldu. Çalışacağını bilsem orijinalini alırım.

MAC OSX - Leopard 10.5.9A559.dmg denedim. Kuruluma geçerken her seferinde bilgisayar reset etti...

slm arkadaşlar bende daha yeni gördüm bu forumda birçok türk arkadaşımız var ama bu bölümü görmüyolar bu siteyi 2 senedir kullanıyorum daha bu bölümü yeni gördüm :) uphuck ta bu forumda var yada www.uphuck.com forum a tıklayın herkez orada dvd hazırlayan uphuck ve eskurza hepimiz ordayız.

uphuck dvd 1.4.a ses azalia audio ve r1000 ethernet kexti olması lazım yüklerken seçebilirsiniz. 1.4 a kurmadım 1.4i de var . leopard öle kuramazsınız büyük ihtimalle apple dev versyonunu indirmişsiniz o apple kullanıcıları için eger uyüklemek istiyorsatız osx yada x86 ibaresi olan torenti indirin ve açıklamasına bakın pc için yazar mutlaka kolay gelsin...

gemicigemici

gemicigemici

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 3 posts
upckuck forum kapatılmış... Yeni yer nerede? Bilen var mı?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

© 2014 InsanelyMac  |   News  |   Forum  |   Downloads  |   OSx86 Wiki  |   Mac Netbook  |   PHP hosting by CatN  |   Designed by Ed Gain  |   Logo by irfan  |   Privacy Policy