Jump to content

[TR] Turk kullanicilari!

• Please log in to reply
215 replies to this topic

Al. Antonio Conte

Al. Antonio Conte

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 29 posts
Turk kullanicilari.. Sorun, sevinc ve sayrelerinizi buraya yazabilirsiniz.. Umarim tek turk ben diilimdir. :D:D:D

Al. Antonio Conte

Al. Antonio Conte

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 29 posts
Hadi ilk sorunum... :D:D:D:D Realtek ALC 655 AC'97 ses karti iicn bi driver lzm.. 10.4.6 kullaniom, SIS chipseti. :D

EvoII

EvoII

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 13 posts
Selam

Tek Trk sen degilsin :hysterical:

Soruna cevap veremicem ama tanismaya geldim :whistle:

Ben EvoII (Mehmet) Belika'dan.

poseidon

poseidon

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 45 posts
http://forum.insanel...showtopic=32859

bu başlığı bir ara istersen Toruga baya bir codec halletmiş anladığım kadarıyla

McSkywalker

McSkywalker

InsanelyMac Legend

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 609 posts
  • Interests:2D - 3D design<br />Painting<br />Guitar playing<br />Woodworking - Gran...
Selam arkadaşlar. Ben de neden bizimkilerden ıt ıkmıyor diyordum. :)

Al. Antonio Conte

Al. Antonio Conte

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 29 posts
Hehe sadece bu kadar miyiz ya? :( Cok azmisiz abi.

Markandeya

Markandeya

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 35 posts
  • Interests:Network,Programming,Linux,Basketball,MuayThai,Mac
Ben de burdayim. Merhaba arkadaslar. Yeni gordum burayi :thumbsdown_anim:

player87

player87

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Bende burdayım OS x 10.5 ykledim pci ses kartımı grmedi ne yapabilirm?

ng80386sx

ng80386sx

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 7 posts
selam herkese. bende burdayım. valla kimin aklına geldiyse iyi olmuş.

sorun demişsin soralım o zaman. sapphire x1600pro 512 agp ekran kartım var. kartı pci olarak gryor. dzgn alışan agp driver varmıdır? pci grmesinin bir sakıncası yok ama biraz yavaş alışıyor sistem sanki. ben baya bir aradım ama malesef yoktur ya da ben grmedim. belki vardır diye bir şansımı deneyim :wacko:

bide iTV alışmıyor. agp sorunu ve tv kartınınıda tanısa sper olacak.

cango

cango

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Arkadaşlar nereden indireceğiz bu sistemleri forum ok karışık. Pc de alışanını indirmek istiyorum.

nimes

nimes

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 24 posts

Arkadaşlar nereden indireceğiz bu sistemleri forum ok karışık. Pc de alışanını indirmek istiyorum.

Burda indirme linki vermek yasak, torrent sitelerinden indirmen gerek. Miniova, demonoid gibi torrent sitelerinde JaS diye arattırıp sistemine uyan dvd isosunu ekmelisin.

extreme_mac

extreme_mac

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 2 posts
slm arkada?lar buras? iyi olmu? :| ben de via ac 97 kext'i ar?yorum ama san?r?m daha yok

erustun

erustun

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
Arkadaşlar selam, forumu alt st ettim ingilize bilgimin olmaması sebebi ile sorunumun cevabını bulamadım birde size sormak istiyorum.

Emuleden JAS 10.4.7 versiyonunu indirdim, gzelcene dvdye ektim, sistemi sper derecesinde kurdum. Sistemi kurduktan sonra makinama reset attı. Aılırken elma ıktı asltındaki ubuklarda ıktı. Sonra mavi ekran aıldı Mac Os X dedi, altında Starting Mac Os X ded ve %1 kadar yklyor ve makina yle kalıyor hibir ilerleme olmuyor. Makinam klitlenmiyor mouse oynuyor klavyemin ışıkları yanıyor ama ykleme yapıp sistemi amıyor. Sebebini bilen varmı arkadaşlarım?

Şimdiden teşekkr ederim.

Bu arada makinam;
Pentium D 2.8ghz 800mhz
Asus P5PL2 Anakart
Asus 7600GS 512mb Ekran Kartı
2 x 512mb Ram
160gb Sata HDD(windows iin)
40 gb Serial HDD(mac iin)

TheRoot

TheRoot

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 2 posts

Arkadaşlar selam, forumu alt st ettim ingilize bilgimin olmaması sebebi ile sorunumun cevabını bulamadım birde size sormak istiyorum.

Emuleden JAS 10.4.7 versiyonunu indirdim, gzelcene dvdye ektim, sistemi sper derecesinde kurdum. Sistemi kurduktan sonra makinama reset attı. Aılırken elma ıktı asltındaki ubuklarda ıktı. Sonra mavi ekran aıldı Mac Os X dedi, altında Starting Mac Os X ded ve %1 kadar yklyor ve makina yle kalıyor hibir ilerleme olmuyor. Makinam klitlenmiyor mouse oynuyor klavyemin ışıkları yanıyor ama ykleme yapıp sistemi amıyor. Sebebini bilen varmı arkadaşlarım?

Şimdiden teşekkr ederim.

Bu arada makinam;
Pentium D 2.8ghz 800mhz
Asus P5PL2 Anakart
Asus 7600GS 512mb Ekran Kartı
2 x 512mb Ram
160gb Sata HDD(windows iin)
40 gb Serial HDD(mac iin)

dostum bende de aynı sorun olmuştu windowsun olduğu harddiski sktm dzeldi biyerde okumuştum problem oluyor diye ben kendime bağladım beceremedim diye bir o şekilde dene birde istersen demonoid de 10.4.9 var nce 10.4.8 kuruyorsun 10.4.9 ile update ediyorsun bir st versiyon configrasyonuna daha uygun olabilir.

Bu arada benim ethernetle ses kartını bulmadı Kafayı yiyecem....

TheRoot

TheRoot

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 2 posts
Arkadaşlar bu arada iş yerindeki bilgisayara kurmaya alıştım.
Bunda da bir trl başlamıyor. :( Jmicron patch yapmam lazımmış dvdnin iine ama hi bir fikrim yok nasıl yapıldığına dair. Bu forum manyak karışık hibirşey bulamıyorum. Jmicron patchi buldum. Ayrıntılı anlatabilecek bi arkadaş lazım teşekkrler...

Makina zellikleri:
Asus P5B - C2D 1.86 - 1 GB 800Mhz DDR2 - 120GB SATA2 - LG 18x DVD-RW

Halil

Halil

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 1 posts
herkese slm arkadaşlar siz yine iisiniz ben daha mac kurmayı beceremedim kafayı sıyırdım artık elimde 10.4serisinin 4taneversiyonuvaramahibiribenimhddlerigormuyokurulumdabanayardımcıolabilecekbiarkadaş
varmıbyksevapişlemişolursunuz :) herkese şimdiden ok teşekkrler

a2005a

a2005a

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Arkadaşlar bu arada iş yerindeki bilgisayara kurmaya alıştım.
Bunda da bir trl başlamıyor. :blink: Jmicron patch yapmam lazımmış dvdnin iine ama hi bir fikrim yok nasıl yapıldığına dair. Bu forum manyak karışık hibirşey bulamıyorum. Jmicron patchi buldum. Ayrıntılı anlatabilecek bi arkadaş lazım teşekkrler...

Makina zellikleri:
Asus P5B - C2D 1.86 - 1 GB 800Mhz DDR2 - 120GB SATA2 - LG 18x DVD-RW

P5B Deluxe anakarta mac os X yklemeyi tasarlıyorum. SATA HDD ile ilgili problem olabilir mi?

kazma

kazma

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 6 posts
Selam beyler hepinize kolay gelsin
Eski bi linux cu olarak diyorumki yasasin osx86 4 aydir 1 tek problem le yas?yorum oda wow oynarken auto defrag moduna gecmesi onun disindan hicbir problemim yok

sistem bilgisi yazmak istedim

Gforce3 250 chipset gigabyte bord
amd +3700 754
FX5500 tam fonksyon olarak kulan?yorum
2x 400 gb WD-HDD
2 Gb ram

k?sa ca pc bu

yardimim dokunursa bana forumdan ulasabilirsiniz

kolay gelsin

halil arkada??m bana sistem ile ilgili donan?m zelliklerini sylersan sana bu konuda yard?mc? olabilirim

birde kesinlikle jas ?n 10.4.8 iso sunu edin diyerleri tam turmam?? durumda su ana kadar en iyi dzenlenmi? olani jas intel-amd icin olan 10.4.8
amd i?lemciler 10.4.9 pach kurulmuyor ama san?r?m intel kullanlar ?ansl? olucaklar 10.4.9 kurabilirler.

mustafa

mustafa

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 14 posts
selam arkadaşlar aranıza bende geldim,daha download aşamasındayım olayın bu işi bilen bi ka arkadaşım var hele bi indir kurulumu beraber yaparz dedi,bizzat kurulmda baştan sona akdar olacağım iin ne ğrendiysem burada paylaşırım.herkeze selamlar sevgiler..

kazma

kazma

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 6 posts
mustafa bence direk 10.4.8 cek diyerlerinde baya bi problem yasayabilisin

bi de calisan bi rnek fotosu yapayim dedim belki beyenmesin ama sevilmicek sey degil en azindan voiceover biraz grlt c ama mac forumlarinda muhabet etmek icin bazi programlar var sanki karsinda biri varmis gibi konusabilirsin biraz geyik muhabeti ama genede zevkli bi olay

Posted Image
Shot at 1969-12-31

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

© 2014 InsanelyMac  |   News  |   Forum  |   Downloads  |   OSx86 Wiki  |   Mac Netbook  |   PHP hosting by CatN  |   Designed by Ed Gain  |   Logo by irfan  |   Privacy Policy