Jump to content

Romanian Mac OS X Instalation Guide


4 posts in this topic

Recommended Posts

Link To Video

Calitatea este proasta, dar nu execrabila. De ce? Tutorialul initial cu grafica buna avea vreo 582 MB si nu il puteam uploada mai nicaieri, asa ca l-am redus la 69 MB.

 

Tre sa fi prea prost, sa nu intelegi ceva din tutorialul asta, facut si in romaneste, si pas cu pas ca pentru handicapati. Mie nu mi-a dat nimeni mura in gura si a trebuit sa imi bat capul zile sau chiar saptamani sa aflu ce si cum si sa duc instalarea la bun sfarsit.

 

Asa ca ziceti mersi de tutorialul asta, si asa prost cum se vede, pentru ca SE POATE INTELEGE DIN EL si asa, daca esti atent.

 

Daca intampinati probleme, sunt gata sa raspund la ele oricand, dar sa nu aud faze ca nu am inteles ceva din film, pentru ca am explicat cum am putut mai bine si mai detailat.

 

Ce pot sa zic, bafta la instalat de Mac! yahoo_smiley.gif

Link to comment
Share on other sites

Misto guide-ul...pacat ca esti cam ramas in urma cu noutatile din OSX86 :). Btw cpus=1 e un procesor :). La QuadCore-ul tau nu tre sa-i pui toate param-urile alea de boot si in plus poti folosit kernelul vanilla de la Apple.

:P

Link to comment
Share on other sites

Okay, mersi de parere. Nu am vrut sa ma bag pe vanilla, nu stiam cum merge, am zis sa il las pe asta daca tot e bifat :P

 

Sal...daca tot vrei sa folosesti un distro modificat de OSX vezi ca sunt altele gata updatate la 10.5.7 (exemplu iDeneb 1.5) care au mult mai multe drivere and stuff in ele...si merg mult mai bine...

Oricum parerea mea e urmatoarea: daca ai un mobo si un procesor multicore incearca sa folosesti metoda boot-132 si un dvd retail (dvd original mac ori o copie dupa originalul)...daca ai nevoie de help...imi spui.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...