Jump to content

[RM] Dati-va cu parerea


mespion
 Share

28 posts in this topic

Recommended Posts

Eu am reusit sa "ajung" la 10.4.10 cu ceva gasit pe torrents.to [metamotor de cautare]. La iarna imi trag mac ... si deja o sa am si leopard pe el ... asa ca nu ma mai strofoc asa tare cu hackintoshul meu. Sunt curios totusi daca cineva a gasit o solutie mai buna de driver ptr ATI Radeon 9600 XT.

 

Salutare!Am vazut si eu sectiunea asta a forumului din intamplare... Nu credeam ca exista:) Va spun "progresele" mele: Ultima instalare- uphuck v1.4i. Merge binisor pe desktop(vezi semnatura), dar pe laptop probleme. Ecran negru dupa boot, o sa incerc mai tarziu cu alte setari. Update-ul de 10.4.10 koolkal nu mi-a mers pe niciun sistem. Vad ca nu prea sunt posturi aici, dar... poate se gaseste cineva cu idei.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ok... am instalat OSx86 10.4.9 Jas...

 

Am si eu cateva intrebari :) ... Ceva gen Ati control pannel exista ? sau macar driver.... :angel:) ca am instalt un joc pentru macOS

si am 2-3 FPSuri la sistemul meu ... care ar trebui sa duca calumea ...Deci ceva este in neregula cu driverul de ATI ..

Daca cineva a facut progrese pls POST!!!! :) ca merita sa renunti la win pt acest sistem de operare:)

 

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ia-ţi un Mac dacă tot merită ... Cât despre driver ... mai întâi trebuie să-ţi recunoască placa ca fiind instalată pe un port AGP sau PCI-E (search pe forum ca să vezi soluţiile) dacă vrei să ai jocuri cu mai mult de 2 fps ... restul rămâne încă nerezolvabil încă pentru că nu există un driver hackintosh pentru plăcile noastre ATI. Eu o să-mi cumpăr iMac-ul nou după ce apare şi Leopard ... şi aşa un şut o să-i dau lui Wingoz că o să ajungă pe o partiţie virtuală (cred că o să optez pentru Paralells ... LEGAL).

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...