Jump to content

[RM] Dati-va cu parerea

• Please log in to reply
27 replies to this topic

som3on3

som3on3

InsanelyMac Geek

• Members
  • PipPipPip
  • 143 posts
salut, lol, dream-eri zici tu?
10.4.8 instalat si arata si merge exact ca un iMac
Full QE, CI, OpenGl, Audio suport si toate restu.
Asha ca dream-erule ia shi mai citeshte pe forum.

roxtaz

roxtaz

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 24 posts

salut, lol, dream-eri zici tu?
10.4.8 instalat si arata si merge exact ca un iMac
Full QE, CI, OpenGl, Audio suport si toate restu.
Asha ca dream-erule ia shi mai citeshte pe forum.

Io am fost printre primii din Romania care au instalat in 22 de ore Mac OSX Panther emulat pe un P4@2Ghz cu ajutorul lui PearPC. Nu cred ca e cazul ca ne laudam dar crede-ma pe cuvant sau convige-te ... Mac-urile merg mai bine cu OSX decat oricare clona MacTel.
PS: Daca vrei poza cu data si ora si sitemul meu ruland OSX Panther ... se rezolva.:unsure:

Just Elevation

Just Elevation

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 22 posts
Mai copii, in loc sa va certati care e primu care si-a pus OSX pe PC-ul lui mai bine ati participa activ la "dezvoltarea" acestui OS superior din orice punct de vedere windozelui.

Asa si eu pot zice ca am fost primtre primii care si-au "tras" un osx pe PC. de acum aproape 2 ani...:wacko:

Asta e important?

Ganditi-va putin si analizati...

No si acum back cu hackintosh ;)

XanthraX

XanthraX

InsanelyMac Sage

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 415 posts
Salutare. My bad. Acuma, {censored} atatia ani de pariticipare pe acest forum, vad si eu sectiunea in limba romana. S-ar putea sa raspund tarziu la multe probleme de pe acest forum.

Tokra. Pentru ATI nu ai sa poti face nimic pe o placa video mai jos de Radeon 9550.
A' propos de comparatii cu Macuri adevarate. Am vazut un Intel Core 2 Duo pe o placa Asus P5-DLV (sper ca nu am gresit indicativul placii, ca-l spun din amintiri) si 2 G ram. Scuze, dar bate toate iMacurile intel pe care le-am vazut pana acuma. Plus ca ai 4 controllere SATA si 2 PATA pe acesta placa de baza. Doar problemele vietii mele reale nu ma lasa sa-mi cumpar asa ceva.

In alta ordine de idei, pe masina mea (vezi semnatura) pot sa spun ca OSX 10.4.9 se misca mult mai bine, cu exceptia mouse tearringului si a glitch-urilor date de Callisto, decat Windows Vista si chiar decat Windows XP.

The Raton

The Raton

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 44 posts
Salutare!Am vazut si eu sectiunea asta a forumului din intamplare... Nu credeam ca exista:) Va spun "progresele" mele: Ultima instalare- uphuck v1.4i. Merge binisor pe desktop(vezi semnatura), dar pe laptop probleme. Ecran negru {censored} boot, o sa incerc mai tarziu cu alte setari. Update-ul de 10.4.10 koolkal nu mi-a mers pe niciun sistem. Vad ca nu prea sunt posturi aici, dar... poate se gaseste cineva cu idei.

roxtaz

roxtaz

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 24 posts
Eu am reusit sa "ajung" la 10.4.10 cu ceva gasit pe torrents.to [metamotor de cautare]. La iarna imi trag mac ... si deja o sa am si leopard pe el ... asa ca nu ma mai strofoc asa tare cu hackintoshul meu. Sunt curios totusi daca cineva a gasit o solutie mai buna de driver ptr ATI Radeon 9600 XT.

Salutare!Am vazut si eu sectiunea asta a forumului din intamplare... Nu credeam ca exista:) Va spun "progresele" mele: Ultima instalare- uphuck v1.4i. Merge binisor pe desktop(vezi semnatura), dar pe laptop probleme. Ecran negru {censored} boot, o sa incerc mai tarziu cu alte setari. Update-ul de 10.4.10 koolkal nu mi-a mers pe niciun sistem. Vad ca nu prea sunt posturi aici, dar... poate se gaseste cineva cu idei.

istyszyMAC

istyszyMAC

InsanelyMac Protégé

• Just Joined
  • Pip
  • 2 posts
ok... am instalat OSx86 10.4.9 Jas...

Am si eu cateva intrebari :) ... Ceva gen Ati control pannel exista ? sau macar driver.... :angel:) ca am instalt un joc pentru macOS
si am 2-3 FPSuri la sistemul meu ... care ar trebui sa duca calumea ...Deci ceva este in neregula cu driverul de ATI ..
Daca cineva a facut progrese pls POST!!!! :) ca merita sa renunti la win pt acest sistem de operare:)

bafta!

roxtaz

roxtaz

InsanelyMac Protégé

• Members
  • Pip
  • 24 posts
Ia-ţi un Mac dacă tot merită ... Ct despre driver ... mai nti trebuie să-ţi recunoască placa ca fiind instalată pe un port AGP sau PCI-E (search pe forum ca să vezi soluţiile) dacă vrei să ai jocuri cu mai mult de 2 fps ... restul rămne ncă nerezolvabil ncă pentru că nu există un driver hackintosh pentru plăcile noastre ATI. Eu o să-mi cumpăr iMac-ul nou după ce apare şi Leopard ... şi aşa un şut o să-i dau lui Wingoz că o să ajungă pe o partiţie virtuală (cred că o să optez pentru Paralells ... LEGAL).

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

© 2014 InsanelyMac  |   News  |   Forum  |   Downloads  |   OSx86 Wiki  |   Mac Netbook  |   PHP hosting by CatN  |   Designed by Ed Gain  |   Logo by irfan  |   Privacy Policy